Az Energofish Kft. által támogatott, kiemelt harcsafogó-versenyek az idén is szenzációs eredménnyel zárultak. A siker nemcsak az induló csapatok számában, hanem a fogott harcsák összsúlyában is megmutatkozott, még az elmúlt évek eredményeit is sikerült felülmúlni.
![]() A 2013-as teríték |
A Pölöskei Harcsafogó Versenyen 22 csapat 44 indulója 50 db harcsát ejtett el, 434,1 kg súlyban. Az igazi szenzáció az április 10-én induló verseny nyertese, a Rácvárosi Horgászbolt csapata, Péter Krisztián és Balázs Attila.
![]() Péter Krisztián és Balázs Attila, a győztes csapat tagjai. |
Ők a verseny három éjszakája alatt 233,7 kg-ot fogtak 6 db harcsából, köztük egy 60,2 kg-os halat is, mely a pölöskei tó írott, dokumentált időszakában egy új tórekordnak számít. Elmondásuk alapján a szép eredmény kulcsa – a kellemes időjáráson túl – a precíz helyválasztásban és a csali felkínálásában rejlett, ami az évszaknak megfelelően élőhal a felszín közelében.
![]() Pölöskei tó |
![]() Pölöskei tó |
Az örömük még így sem volt teljes, mivel a néha már túlzottan mozgalmas éjszakákon több termetes példányt is vesztettek a horgaikról. Ez a lenyűgöző szépségű víz nem nevezhető könnyű pályának, de a rendezőknek is köszönhetően a tavon kellemesen eltöltött idő, a megfogott halak élménye és nem utolsó sorban a megnyert, értékes díjak bőven feledtették a halvesztéssel járó bosszúságokat.
![]() A fődíj átadása... |
Az Energofish Kft. által biztosított fődíj – a 2 db orsó és a 2 db bot – mellett a Bock Pincészet, a Chio Magyarország és a pölöskei vezetés által felkínált horgászcsomagokkal és ajándékokkal távozhattak a versenyzők.
![]() … a nyeremény bőséges! |
A második helyet Schnalzer László és Tóth Péter szerezte meg, akik az Energofish Kft. jóvoltából 2-2 db Ryobi orsóval és harcsás bottal, valamint számos további ajándékkal gazdagodtak.
![]() A második helyezett csapat: Schnalzer László és Tóth Péter |
![]() A 3. helyen Pauló Zsolt és Mochnács Tamás végzett. |
Ők fődíjként 2 db Koós Banax orsóval távozhattak. Értékes díjakban részesült még a verseny 10. helyezettje is, és minden résztvevőnek ajándékokkal kedveskedtek a szponzorok és a rendezők egy nagyszerű verseny, egy emlékezetes hétvége lezárásaként.
![]() A nagyszerű verseny, tehetséges résztvevői! |
![]() Április 16-án remek verseny indult Fehérvárcsurgón is |
A fehérvárcsurgói, kétfordulós, külön-külön díjazott harcsafogó-verseny április 16-án indult. Nem dőltek rekordok, pedig egy 81,52 kg-os harcsa is terítékre került.
![]() A legnagyobb harcsa a versenyen |
A verseny erősségét bizonyítja, hogy ez a hal és még jó néhány szebb példány súlya összesen 170 kg felett „csak" a második helyre lett elegendő a szlovák Kvacka Team-nek. A Pauló Zsolt nevével fémjelzett Harcs Ászok Team 9 kg-mal többet varázsolt ki a vízből.
![]() |
![]() |
Az első forduló 16 csapatának szépen jutott az áprilisi felmelegedés „ajándék" halaiból, annak ellenére, hogy telihold és hidegfront is terhelte a versenyt.
![]() |
De még az egyébként a harcsa aktivitást erősen gyengítő hatások sem tudták megtörni az első táplálkozási hullámot. A verseny jóval népesebb (34 csapat) 2. fordulóján 23-i kezdéssel már éreztette a hatását a víz túlmelegedése. A 34 csapatnak már „csak" 127 kg harcsa megfogása jutott. Hát mégis mi történt az előző héthez képest, ami 600 kg-ot adott? Nem beszélve a két évvel korábbi 1,2 tonnáról ugyanezen a versenyen. A magyarázat egyszerű. A tavaszi felmelegedés az idén hetekkel korábban kezdődött a szokásosnál, így a kora tavaszi táplálkozási hullám is korábban indult, és korábban is ért véget. A második fordulón már az év közbeni átlagos táplálkozási szokások domináltak. A harcsák szétszóródtak, jelentős hányaduk húzódott ki a szélvizekre, ahol ekkorra már megkezdődött a dévér ívás, ami mutatja, hogy a sekély szakaszok hőmérséklete meghaladta a 15-16 °C -ot. A környezeti viszonyokhoz képest így is szép, tisztes eredmény született a versenyen.
![]() |
Gratulálok a résztvevőknek!
Forrás: Koós Ferenc
Még április utolsó hetében kapott kis csapatunk lehetőséget arra, hogy az Alföld szívében, az akasztói pontyparadicsomban horgásszon. A gyönyörű környezetnek, a színükben, méretükben és habitusukban is különleges, saját nevelésű szíki óriáspontyoknak ugyan ki tudott volna ellenállni? A nappali órák nyarat idéző hősokkja, és a napok óta változatlanul magas légnyomás nem sok jóval kecsegtetett, de még szép, hogy megpróbáltuk. A klasszikus, sokat...
A lassú felmelegedés és a megállíthatatlanak tűnő, folyamatos apadás jellemezte nyár legelejére a pontyairól és amurjairól híres Nádor csatornát. A tiszta, sekély vízben az átütő fény miatt a halak, pláne a nagytestű egyedek rendkívül óvatosan táplálkoztak, kerültek minden gyanúsat, nagyon nehéz volt túljárni az eszükön a könnyűnek és egyszerűnek amúgy sem nevezhető pályán. A csatorna vizszintjének apadását tökéletesen nyomon...
Megvallom őszintén, pergetni és különösen balinozni én akkor szeretek, amikor éhes halra horgászhatok és a balinok harsány rablásaikkal messziről árulkodnak arról, hogy hol is találom őket. Node ehhez az is kell, hogy erre felkészülten járjam a vizek partját, vagyis MINDIG legyen nálam egy alkalmas felszerelés. Volt egy olyan szakasza az életemnek, amikor sokat utaztam és az útvonal érintette a Tiszát, a Hármas, majd a Sebes Köröst, Berettyót, így...
A különféle főtt magvakkal történő etetés nemcsak kisebb-nagyobb tavainkon, de a sekély, gyorsan melegedő, lassú folyású csatornákon is rendkívül eredményes. Kezdetben a pontyok, majd a tavasz második felétől az amurok is előszeretettel látogatják a főtt kukoricával, búzával, kenderrel, és természetesen az elmaradhatatlan tigrismogyoróval etetett helyeinket. A sekély, gyorsan melegedő Nádor csatornán nem tudnám elképzelni a tavaszi-nyári...
Idén beneveztem a Szücsi-völgy tóra, egy kétfordulós horgászversenyre. Biztosan sokan láttátok már azt a videót, amelyben Szabó Bence rengeteg óriás dévérkeszeget fogott ezen a vízen. Emiatt a verseny fő célja az volt, hogy megfogjam életem dévérkeszegét, a jó eredmény elérése csak másodlagos volt. Az első fordulóra, március 16. napján került sor. Mivel a víz teljesen ismeretlen volt számomra – annyit tudtam róla, hogy nagyon nagy...
Az első katlovi délutánunk és éjszakánk tapasztalatai és történései alapján kijelenthettük, hogy a mostani túránkat nem az éjszakai kapások fogják uralni. A pontyok aktivitása a nappali órákra esett, végig ez is volt a jellemző - s itt jegyezném meg gyorsan - hogy a tavalyi túránk során viszont csak és kivételesen az éjszakai órák voltak eredményesek, nappal lehetetlen volt kapást kicsikarni. Ritka pillanatok egyike, amikor elállt az eső,...