A nagyhalas – jobban mondva békés halas…nem…ez sem állja meg a helyét… Annak a horgásznak, aki hosszabb időt tölt el a vízparton és pihenésre is adja a fejét nem csak a botokat kémleli, vagy egyszerűen mással is foglalkozik közben, például szereléket köt, ételt készít, baráti bográcsozás közben társalog az esti tűz körül, annak mindenképp kötelező kellék egy megbízható elektromos kapásjelző. Amikor ez szettben van és több bothoz is használhatjuk remek dolog, de amikor a szetthez tartozik egy több tónusú memóriás vevő egység is, amivel messziről is értesülünk, ha kapás van, nincs mese olyat be kell szerezni.
Elérkezett a várva várt pillanat, számomra mindenképp, hiszen a Carp Expert MAX 1 család új tagokkal bővült mégpedig a MAX 1 elektromos kapásjelzőkkel. A szortimentben lévő Adige, Tevere és Piave modellek mellé az új köntösbe öltöztetett jelzők is felkerülnek a polcokra. A fejlesztésnek hála a megjelenéstől kezdve 1, 2, 3 és 4+1 szett közül választhatunk.
Már a kezdetektől teljes a paletta. Az 1-es jelzőtől egészen 4+1-ig terjed a kínálat!
Mindegyik szett egy, a szállítások során védelmet nyújtó kartonba van csomagolva. A biztonságot tetézi a plusz buborék fólia, melytől, ha megszabadulunk akkor egy kemény tokos szivacs béléssel ellátott cipzáras táska az, amiben a jelzőket is megleljük végre. Summázhatjuk, hogy a védelem túlbiztosított, bajuk nem eshet mire eljut hozzánk.
Mindegyik szetthez keménytokos táska jár. Egy eltéréssel: a 4+1-es szett táskája dupla cipzárral van ellátva.
Puha szivacsba ágyazva fekszik mindegyik jelző.
A 3+1-es szettnek ugyan akkora táska jutott, mint a 2+1-nek, csupán szorosabban fekszenek benne a jelzők.
A kevesebb néha több! Ez a jelző arra lett fejlesztve, amire való, ezért nem is zavar össze bennünket a gombok sokasága! 3 gomb = 4 funkció. A középsó bekapcsoló gomb hosszan nyomva ki-be kapcsolja. Bekapcsolt állapotban rövid nyomással állítható a 6 hangerő fokozat beleértve a néma módot is. Itt meg kell jegyeznem, hogy én kimondottan szeretem a halk módokat és a MAX 1 esetében az első 2-3 szint biztosan nem fogja zavarni a közelünkben horgászókat. A T gomb nem meglepő módon, állítja a hangszíneket (6db) mélytől a magasig. Itt szintén fontos megemlíteni, hogy megkülönbözteti a húzó és ejtő kapásokat. Minden esetben ejtéskor mélyebb tónusban jelez nekünk. Ezen túlmenően a 6 darab led lámpa is fentről lefelé, vagy lentről felfelé futó fényjelzéssel mutatja, hogy milyen irányú a kapásunk. Ha a halunk megállna még 30 másodpercig világít, hogy láthassuk melyik botunkon vizsgálódjunk. A 3. gomb nem más, mint az érzékenység. A bűvös szám a hatos, tehát ez esetben is 6 fokozatban tudunk állítani. Technikai adatot nem találtam róla, de méréseim szerint a húzó kapás tekintetében nagyjából 1 és 5 cm közé esik, amit beállíthatunk. Azon túlmenően, hogy 2,5mm Jack csatlakozóval is el van látva minden egyes jelző, pompás helyre sikerült integrálni. Az alsó negyedrészen található, enyhén lefele mutatva ( az eső nem folyhat bele) és így nem lesz útban a rod-pod sem. A jelzők külleme igen megnyerő. Ez szubjektív, de nekem szimpatikusabbak azok a jelzők melyeknél nem külön adapterként kell beletekerni a snag bar-okat. Így nem türemkedik ki, hanem egységet alkot a jelzővel. Ez sokesetben bevált módszer és teljesen jól funkcionál. A MAX 1 jelzőknél sincs ez szerencsére másként.
A magasított ’’bottartó villák” immáron egységet alkotnak a jelzővel, nem kell külön beletekerni.
A két villa – amiről akár denevér fülre is asszociálhatunk – enyhén ’’V’’ alakban szűkül, tehát a botot könnyedén helyezhetjük bele, attól függetlenül, hogy régebbi ’’masszív botunk’’ van vagy új hullámos vékonyfalu pálcát használunk. Ugyanakkor mivel a teljes jelző gumírozott borítást kapott, a botokat is stabilabban tartja, nem csúsznak meg rajta olyan könnyen.
A MAX 1 bottal könnyedén beletalálunk!
A szűkülő ’’V’’ forma és a gumírozott borítás is segítségünkre van a stabilitásban.
Mély nyílások a görgők előtt és mögött, hogy a zsinór szabadon futhasson.
Ezen túlmenően az összeszerelésre sem lehet panasz, nem nyekereg. Ez köszönhető annak is, hogy nem csak összeragasztották, hanem hátulról 4 csavar fogja össze pluszban a szerkezetet. Ezen a hátsó fertályon kell az elemeket belehelyezni. A MAX 1 jelzők esetében 2db AAA elemre lesz szükség a működéséhez mihelyst kihasználtuk a csomagban kapott darabokat.
A meghajtásról 2db AAA elem gondoskodik.
Mint ahogy a teljes váz, az elemtartó fedele is gumírozott, jól összezár, ezért a jelzők mindegyike esőálló, tehát nyugodt szívvel rájuk lehet hagyni a melós részt, ha kint eleredne. Ugyanis tartozik a szettekhez egy vevő egység is, mely szintén gumírozott borítást kapott. Meghajtásáról 9V-os elem gondoskodik.
A szett ’’+1” tagja, mellyel akár 150 méterre is eltávolodhatunk a botjainktól.
Ez a csúszásmentesség kimondottan jól jön hiszen a vevő gyakrabban lesz a kezünk ügyében. Akár 150 méterre is eltávolodhatunk a botunktól, a kapás így is tudomásunkra fog jutni. Önálló talppal van ellátva ezért jól megáll az asztalon, padon, szerelékes táskán.
A MAX 1 szettek vevő egysége önállóan megáll asztalon, széken, szerelékes táskán.
A jelzőkhöz hasonlóan itt is 3 gombot találunk. A ki-be kapcsoló egyértelmű, de további funkciója, ha lemaradunk a 30másodperces késleltetett kapásjelzés fényéről akkor ezt a középső gombot megnyomva megmutatja nekünk melyik botunkon volt utoljára kapás. Éjszaka annyira hasznos dolog, hogy volt már olyan jelzőm, ami ezt nem tudta és le kellett cserélnem. Pedig éberen alszom, tettre készen lábbeli irányba állítva, de mire odaértem bőven fél percen felül volt…aztán csak álltam, hogy akkor melyik bottal kell foglalkozni, frissíteni … Szóval ez tényleg hasznos funkció! A V – hangerő gomb is pofon egyszerű: 6 fokozat- beleértve a néma funkciót is a jelzővel azonos fényjelzéssel mutatja nekünk a kapást. Az M gombbal tudjuk a rezgő funkciót aktiválni-deaktiválni. Kellően erős motor van benne ahhoz, hogy asztalra téve akár éjszaka is felébresszen kapás esetén. De táncot nem jár, nyugodtak lehetünk, hogy nem mászik le a földre. Hangszín állítás nem lehetséges, és nem véletlenül. A kütyü, jelzőn ként felveszi és közvetíti azt a tónust, amit azon beállítottunk. Így nem csak 6 különböző fénnyel, hanem ugyanennyi eltérő hanggal tud riasztani minket. Igen 6, ugyanis a szettektől teljesen külön megvehető a PINK single változat, amit magában is használhatunk, vagy utólag könnyedén a szettekhez hangolhatunk.
A PINK single jelző, melyet önállóan vagy utólag a szettekhez hangolva is használhatunk!
A kezdő 2+1-es szetthez utólag akár még 4 PINK single jelző társítható, de ezzel a funkcióval könnyedén felszerelkezhetünk egy igazi nagy családi pecára, ahol a mi botjainkon túl, a família többi tagjának is lehetősége nyílik arra, hogy a mi vevőnkre hagyatkozzon.
A kezdő 2+1-es szintet akár 4 PINK single jelzővel is bővíthetjük!
Azért a rod-pod úgy menő, ha tele van szórva MAX 1 jelzővel!
Számomra ezzel a termékkel meglett a következő szezon favoritja, ami végig követi majd a túráimat. Úgy gondolom, hogy aki a szükséges és hasznos funkciókkal ellátott MAX 1 kapásjelzőknek ad bizalmat, megbízható társra lel és sok jó élménnyel fog tudni gazdagodni!
Heincz András
Az első katlovi délutánunk és éjszakánk tapasztalatai és történései alapján kijelenthettük, hogy a mostani túránkat nem az éjszakai kapások fogják uralni. A pontyok aktivitása a nappali órákra esett, végig ez is volt a jellemző - s itt jegyezném meg gyorsan - hogy a tavalyi túránk során viszont csak és kivételesen az éjszakai órák voltak eredményesek, nappal lehetetlen volt kapást kicsikarni. Ritka pillanatok egyike, amikor elállt az eső,...
Újra itt a kis folyók horgászainak böjti időszaka, ugyanis április 15-én megkezdődött a fejes domolykó fajlagos tilalmi ideje. Ilyenkor mindig visszatekintek a horgászatokra és egyfajta összefoglalót készítek (eddig csak fejben, most írásban is), hogy hogyan sikerült a szezon első fele. Nem kertelek, horgász pályafutásom egyik legrosszabb időszaka volt ez halfogás szempontjából, aminek lehetséges okait próbálom fejtegetni ebben az írásban. De ne aggódj Kedves...
Idei katlovi pontyos túránk dátuma az esztendő legcsapadékosabb hetére esett. Ez a szeptemberi hét tényleg a monszunról, és szerencsére azért a pontyokról is szólt, bár ez utóbbiról nem voltunk teljesen meggyőződve, amikor a végig zuhogó esőben, szinte télies sötétséget idéző vastag felhőtakaró alatt utazva falta fel kis csapatunk a Prága felé vezető 500 kilométert. Négy fős társaságunk a katlovi pontyparadicsom egyes számú állását...
A Carp Expert eddigi kiváló ár-érték aránnyal kínált Uni Match botját már éppen elegen használthatták a megelégedett pontyhorgászok, így eljött az ideje, hogy a boltok polcain valami újra leljenek a kíváncsi szemek. A MAX széria szortimentje kiszélesedett, egyúttal megszületett a MAX 2 Match bot, mely a jól ismert és összetéveszthetetlen köntöst öltötte magára. Mivel az eddig - a kínálatból kikerült - Uni Match botot használva próbálhattam ki a...
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...