A halradarról valaha azt képzelték (és talán még ma is azt hiszi némelyik naivabb pecás), hogy hurrá, majd jól megkeresem vele a halat, belógatom neki a csalit, és ripsz-ropsz, megfogom. Erre az ellendrukkerek tábora is rákapcsolt, hogy na ne már, kifosztják a vizeket, és különben is, mi ebben a sport, ha valaki biztosra megy. Lassacskán azért kezdenek a helyükre kerülni a dolgok. A radarosok idõ közben rájöttek, hogy nem is olyan egyszerû mutatvány kifogni a képernyõn meglátott halat, a mûszer viszont kiválóan alkalmas a vízfenék feltérképezésére.
Méret | 102 x 65 x 32 mm |
Súly, elemek nélkül | 85 g |
Jeladó súlya | 70 g |
Kábel hossza | 8 m |
Vízmélység | 30 m |
Látószög | 40 fok |
Áramellátás | 4 db AAA elem („mini ceruza") |
Folyamatos mûködés egy töltéssel | 38 óra |
Kijelzõ mérete | 42 x 35 mm |
Felbontás | 64 x 64 képpon |
Az Energo Team halradar apró kis mûszer, akkora az egész, mint egy kompakt fényképezõgép. Felmerülhet a kérdés, hogyan tud versenyre kelni egy ilyen kis „játékszer" a profi radarokkal? Köztudott, hogy a „nagy" radarokat általában hajóra/csónakra telepítve használják (legalábbis eredendõen arra vannak kitalálva), ezeknél tehát nem szempont a hordozhatóság. Akár 200-400 méter mélységbe is lelátnak, ennek megfelelõen nagy energiájú jeladóval rendelkeznek. Ágyúval verébre, mondhatnánk, hiszen hazai viszonylatban már 10-20 méter is komoly mélységnek számít. Minek cipeljünk hát magunkkal egy színes, szélesvásznú készüléket, féltégla nagyságú, több kilós akkumulátorral, ha tavainkon, folyóinkon nem tudjuk kihasználni annak teljesítményét? Ez a kis kütyü is lelát olyan mélyre, ahová nekünk kell, sokáig elmûködik négy AAA elemrõl, és akár egy ingzsebben is elfér. Csak a kisebb méretû kijelzõvel kell kompromisszumot kötnünk, de ez nem nagy áldozat a hordozhatóságért, és a kedvezõ árért cserébe.
Az Energo Team radarhoz külön kapható egy praktikus tartószerkezet, mellyel a jeladót a csónakhoz rögzíthetjük
A felesleges kábel nem tekereg össze-vissza a csónak alján, mert feltekerhetõ
a praktikusan kialakított tartóra.
A mérõszondát felcsavarozhatjuk, de akár egy darab dróttal, vagy gyorskötözõ bilinccsel is rögzíthetjük a tartószerkezetre.
Ha egy „profi" radart mobil körülmények között akarunk használni, akkor a cipekedés mellett további gond, hogy házilag kell megoldanunk valahogy a jeladó fej rögzítését is. Ezzel szemben az Energo Team radarhoz kapható egy praktikus tartószerkezet is, mellyel a jeladót a csónakhoz rögzíthetjük. A csavaros szorító szinte bármilyen kialakítású csónaktesthez jól alkalmazkodik. Ezen kívül szabályozható rajta a bemerülés mélysége, és a csónak adottságainak megfelelõen állítható a dõlésszöge is, hogy a szonda mindig a vízszintre merõlegesen álljon.
A kezelõszerveket egy kis fedél takarja, amely kinyitott állapotban talp szerepet játszik
Az Energo Team radar olyan egyszerûen kezelhetõ, mint egy zsebrádió. Nincs komplikált menürendszere, mindent közvetlenül a gombokkal állíthatunk be.
A FULL/ZOOM gombot középen, hosszan lenyomva kiválaszthatjuk, hogy a visszaverõdõ szonár jeleket kis sarlók, vagy hal szimbólumok formájában mutassa a kijelzõ. A „föl" nyilak egyszerre történõ lenyomásával pedig a méter és láb egységek között választhatunk. Ezeket a beállításokat kikapcsolt állapotban is megjegyzi a gép.
A jeladó egy jack dugóval csatlakozik a készülék hátulján lévõ aljzathoz.
Sekély, hínáros vízen elõfordulhat, hogy túl sok zavaró jel jelenik meg a kijelzõn. Ilyenkor szükség lehet a jelcsökkentõ közbeiktatására. A kábelbe épített potmétert addig szabályozzuk, amíg tiszta képet nem kapunk.
A kijelzõ bal felsõ sarkában, nagy számjegyekkel látható a mindenkori vízmélység. A másik fõ információforrás a képernyõ alján folyamatosan frissülõ fenékjel, amelybõl nem csak a meder alakjára, hanem a vízfenék állagára is lehet következtetni. A vastag, markáns vonal kemény, jó visszaverõképességû feneket jelent, a vékony, szakadozott fenékjel lágy iszapos, hínáros aljzatra utal.
Tuskós, hínáros területen áthaladva egy mozdulattal kibillenthetjük a szondát a vízbõl, hogy meg ne sérüljön.
Hordozható halradarunkat elsõsorban vándorhorgászok figyelmébe ajánljuk, akik gyakran próbálnak szerencsét új, ismeretlen vizeken. Ezzel a készülékkel rövid idõ alatt áttekintést nyerhetnek a meder alakulatairól, megtalálhatják a víz alatt akadókat, a tó fenekén húzódó régi patakmedret, és más ígéretes haltartó helyeket, így megnõ az esélyük a halfogásra. A készülék alig jelent plusz cipekednivalót. A tartót és a szondát simán elnyeli a botzsák, a központi egység pedig elfér a horgászmellény egyik zsebében.
Amint vége lett a domolykó tilalmának egy kis portyázásra azonnal indulnom kellett. Nem véletlen, hogy nem akartam tovább várakozni. Egyrészt nagyon beleszerettem a domolykó pergetésébe, másrészt az új Wizard botok közt a Micro Jig 3-15 grammos pálcáját ebben a műfajban is szerettem volna kipróbálni. Néhány hónapja már ismerkedem ezekkel a főként ízléses küllemükben „Wizardosított” pergetőbotokkal, de a fajlagos tilalom a fejesek pergetését csak a...
Azt gondolom, bátran kijelenthetem, hogy a Double Tip a Carp Expert széria egyik legnépszerűbb botcsaládja volt, ami nem véletlen, hiszen egy botban kaptunk egy nagyszerű bojlis pálcát, illetve egy távdobó feeder botot. Azonban ezek a botok nem ma jelentek meg, így gondoltunk egyet, és a rendelkezésre álló legmodernebb technológiákat felhasználva megalkottuk az utódot, a Carp Expert Max2 Double Tip botokat! Újdonságok 360 és 390 centméteres...
A Koós Catfish professzionális harcsás márka mára már a harcsa horgászat teljes eszközigényét lefedő kínálatával, megbízhatóságával meghódította az országot a régiót és most új dimenziók felé tőr a legújabb ragadozóhalas eszköz család a Wizard segítségével. Íme a botok! Az Energofish nagykereskedő és horgász eszköz gyártó céggel karöltve és a távlati céljainak megfelelően a nemzetközi piacok a külföldi harcsások...
Aki ismer, az biztosan tudja, hogy az idei évtől az a megtiszteltetés ért, hogy az Energofish csapatának színeiben horgászhatok, ami azzal a lehetőséggel kecsegtetett, hogy az általuk forgalmazott termékeket elsőként tesztelhetem, próbálhatom ki. Tudni kell, hogy mire az adott árucikk eljut abba az állapotába, ahogyan ti a boltok polcain találkozhattok vele, rengeteg rostán megy át, és ez szinte mindennel így van: etetőanyagok, csalik, botok, orsók… Én is ebben a...
A horgászat fejlődése során, vannak olyan dolgok, amelyek soha nem mennek ki a divatból. Ha egyszerűen csak jó valami, akkor ahhoz nem kell sok mindenben hozzányúlni. Így történt ez az L&K botokkal is, amelyek minimális ráncfelvarrás után Wizard ruhába öltöztek. Régi kedvenc, új köntösben. Nem titok, hogy az egyik legkiválóbb és legendásnak mondható széria a Spin Blade, nem véletlenül, hiszen eleve olyan bot került ki Lukácsi Béla kezei közül,...
Kellemes gond olyan felkérést kapni, ami elsősorban horgászatból áll. Különösen jól esik a teljesítése, ha csukapergetéssel függ össze a feladat. A dolgok közepébe vágva, a számomra kedves, lassan tíz éve használt és sokat bizonyított Bokor Spin pergető botok, és a két különböző spicctaggal rendelkező Pro Spin pálcák is „beházasodtak” a Wizard termékcsaládba. Az új színt kapott megjelenés mellett, ez mindenki számára kiderülhet a pergetőbotok...