Kipihenve az előző nap fáradalmait, szombaton kora hajnalban indultunk horgásztúránk második állomására a Galgahévíz külterületén található Bika-tóra.
Az eredetileg fél órásra tervezett autóút közel egy órára sikeredett, egy elmulasztott letérőnek köszönhetően.
Pedig az interneten talált útleírás tisztán és világosan kimondja: „Gödöllőtől a 3-as úton kifelé haladva, Aszód előtt a 40-es és a 41-es km tábla között kell letérni Hévízgyörk, Galgahévíz felé. Galgahévízen, közvetlenül a Gaia Alapítvány, Öko Hotel és étterem után jobbra kell befordulni, majd újra jobbra".
Igen ám, de nekünk az a bizonyos „újra jobbra" - balra sikeredett.
Végül egy járókelő segítségét kérve rátaláltunk a 20 hektáros vadregényes víztározóra, melynek parkolójában már ott sorakoztak a minket megelőző horgászok autói.
Jó sokan voltak, alig kaptunk helyet a parkolóban!
A halőrházban, ahol a napijegyet váltottunk, a házirend ismertetése mellett arra is fény derült, hogy az elmúlt napokban több mázsa ponty került a tóba.
Messziről érkezett horgászok módjára rákérdeztünk néhány dologra: a tó eredetére, átlagmélységére és halállományára.
A halőrtől megtudtuk, hogy a tározót 1973-ban létesítették, eredetileg öntözés céljára, a tavat a környező forrásokból és egy kis patakból töltötték fel. A tározó 15 éve már csak horgásztóként üzemel és a Galgahévízi Általános Faluszövetkezet Igazgatósága alá tartozik. Legmélyebb pontja 3-4 m, átlagmélysége 1,5-2 m. Van benne ponty, kárász, keszegféle, de ragadozó is akad bőven. A napijegy ára 3400 forint…
A beszélgetés oly hosszúra sikeredett, hogy mire észbe kaptunk, a halőrház közelében, ahol az autónkat hagytuk, nem találtunk megfelelő horgászhelyet, így kénytelenek voltunk hurcolkodni, egészen a tó felső részére, ahol szabad és szemnek is tetszetősebb helyet találtunk.
A part szélét sűrű, kiszáradt nádas szegélyezte, helyenként egy-egy néhány négyzetméteres, kitakarított horgászhellyel.
Egy-egy ilyen kisebb, nádba vágott horgászállást foglaltunk el barátommal, egymástól néhány méter távolságra. A tapasztalt horgászszem, hamar kiszúrja, hogy az adott helyet mennyire látogatják más horgászok… hát ez a hely simára volt taposva.
A víz mélysége 1-1,2 méter, ami a tavaszi felmelegedő vizekben jónak számít, bizonyították ezt a helyenként fel-felbukkanó pontyugrások.
![]() Az orsó dobján 0,20 mm átmérőjű ET POWER FEEDER, előkének ugyancsak POWER FEEDER (0, 16 mm), illetve ET SPECIALIST BREAM. |
Jöhetett a szokásos „ceremónia" egy kissé felgyorsítva, de szépen sorban.
Szerelés, az etetőanyag bekeverése, csalizás, dobás, majd etetés a kiszemelt helyre. Mindez néhány röpke perc alatt.
Felszerelésként maradt az előző nap jól vizsgázott összealítás: egy erősebb, ET POWER FEEDER és egy finomabb, ET BREAM FEEDER névre keresztelt feeder pálca.
Az első bot egy ugyancsak ET POWER FEEDER névre hallgató 7+1 csapágyas orsót kapott, dobján 150 méter ET POWER FEEDER zsinórral.
A második botot (POWER FEEDER) egy nyeletőfékes, 5+1 csapággyal ellátott BANAX HELICON 500NF-as orsóval szereltem.
Maradt minden a régi kerékvágásban!
Már a horgászat első fél órájából kiderült, hogy jó helyet választottunk, vagy inkább mondanám jó helyre kényszerültünk (hisz nem sok horgászhely volt szabadon a tó körül).
Az etetés után nem sokkal már parton fotóztunk egy gyönyörű tükörpontyot, melyet nem sokra rá egy kisebb testvére követett.
Úgy tűnt, a halak sorban állnak az etetésen, hisz félóránként akadt egy-egy jelentkező, aki elhúzta a horogra erősített pelletet. A kapások határozottak voltak, jelezvén, hogy itt már étvágyuknál vannak a halak. Két kapás is borította a botot.
A halak nem voltak nagyok, kiló és kettes közötti pontyok, de ezekk legalább gondoskodtak arról, hogy egész nap szórakoztassanak bennünket.
Kapcsolódó termékek:
![]() ET Bream Feeder | ![]() ET Power Feeder | ![]() ET Sőecialist Bream |
![]() ET Competition mérleg | ![]() Csúzli Drennen Grundbait 80m | ![]() Carp Expert üveges kukorica |
A Carp Expert eddigi kiváló ár-érték aránnyal kínált Uni Match botját már éppen elegen használthatták a megelégedett pontyhorgászok, így eljött az ideje, hogy a boltok polcain valami újra leljenek a kíváncsi szemek. A MAX széria szortimentje kiszélesedett, egyúttal megszületett a MAX 2 Match bot, mely a jól ismert és összetéveszthetetlen köntöst öltötte magára. Mivel az eddig - a kínálatból kikerült - Uni Match botot használva próbálhattam ki a...
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...
A február végi fagyok miatt eléggé beszűkültek a pergetési lehetőségeim, ugyanis a csukázás ki volt zárva, a közelgő süllőtilalom miatt már a tüskéshátúakat nem akartam zavarni, illetve a domolykózáshoz jócskán visszahűlt a víz. Ekkor érkezett "mentőövként" Szepka barátom és csapattársam meghívása, hogy menjek el vele pergetni a nagycsécsi tóra, ahol igazán különleges élményben lehet részem, ugyanis pisztrángra fogunk horgászni. Ki tudna egy...
A method feeder horgászatra készült felszerelések sorát hivatott erősíteni a nemrégiben megjelent CXP újdonság, a Fine Method család. Kimondottan angolos tavakra való finomabb pálcák ezek, melyek nyéltag feletti átmérője alig nagyobb a karcsú waggler úszókénál. A horgászat népszerűsége következtében egyre szaporábbak Magyarországon a szórakoztató jellegű tavacskák. Angolos jelleggel, kis területen elterülő, viszont annál intenzívebb 2-3 nyaras...
A múlt nyáron jókat balinoztam, az ősszel sokat pergettem csukákra, gyakran wobblereztem süllőkre, bőven tesztelhettem a Wizard termékeket. Szívesen végeztem a „munkát”, amely a pergetőbotok tekintetében csak részben volt újdonság. A pálcák széles családjába tagozódtak be a jól bevált Bokor Spin-es pálcák immár hosszú ideje bizonyító darabjai is. Ezek mellett több pergetőorsó, új zsinórok, műcsalik, apróbb kiegészítő kellékek is alkotói...