Már-már nyári időben értünk a vízpartra így kényelmesen állíthattam fel a Giant rod podom!
Ez az írásom kissé talán rendhagyó lesz. Inkább élménybeszámolónak szánom, mintsem egy-egy módszer vagy technika kimondott bemutatásának. Ennek egyszerű oka van, hiszen a teszthorgászatnak induló horgászat annyira remekbeszabottan sikerült, hogy inkább volt élmény, mint munka a Koi 2-es tavon eltöltött három nap!
Természetesen kedvenc pálcáim kíséretében érkeztem!
Két barátommal érkeztem a tóra márciusban, mikoris a hideg és „taknyos” hónapunk üde fényfoltját élvezhettük. A mínuszok ezen a héten +10 fok környéki hőmérsékletre váltottak, így igen kellemes hőérzetet adott nekünk az előbújó nap. Természetesen ezt a hatást a természet is megérezte, hiszen a víztető 7-11 fok közötti hőmérsékleten ingadozott, ami már meg-meg mozdította bajszos barátainkat!
Az alap stratégiám ilyenkor mindig a koncentrált, kis mennyiségű, de annál jobb minőségű tartalmas etetés létrehozása az egy szem kisebb méretű horogcsalim körül, illetve talán kissé túl is aromázom ilyenkor a dolgokat.
Nagyhalas pályára kemény orsó dukál, ami bírja a terhelést! A Banax Helikon tökéletes választás!
Mivel a halak azért még óvatosak ilyenkor, kikönnyített vagy balanszírozott csalikat érdemes a hajszálra fűzni, lehetőleg attraktív, oldódó változatokat. Az én esetemben ez nem is lehetett más, mint a Concourse wafterek illetve twisterek egyike. Kiváló minősége, jó oldódása, attraktív megjelenése és aromája mind-mind a halfogási esélyeket többszörösére emeli!
Megjelenésük óta mindig van nálam néhány íz/szín a Concourse wafterekből!
Hogy hol is kerestük a halakat? Erre a kérdésre a válasz egyszerű… Mindenhol… Mélyebb, sekélyebb részeken, púpok oldalán, távolabb-közelebb…
Az azonban, hogy hol találtuk meg őket, na az már érdekesebb persze! A túra elején mikor elfoglaltuk helyeinket, a stratégiánk a következő volt. Keressünk egy sekély vizet, púp tetőt, bármit, ahol a fenti melegebb vízrétegben mozoghat a hal. Ez első napon a 0,5-1m mélységet jelentette a szemközti púpok tetején. Nem is kellett sokat várni igazából a visszajelzésre. A felkínált csalimat rövid időn belül egy 12-13 kg körüli ponty csente el.
A távolság miatt 110 grammos GoGreen-eket használtunk, hogy helyben tartsa a szereléket akár nagyobb szél esetén is!
Meglepő módon a hideg víz ellenére remek erőnek örvendett és megdolgoztatta a 2,5 lbs Carp Expert Max1 botokat. Bár ezek a pálcák igazi élményszámba mennek egy-egy fárasztás alkalmával azt meg kell hagyni!
A Ridgemonkey sátorlámpái akár a horgászhely megvilágítására is tökéletesen alkalmasak lehetnek, így nem kell sötétben botorkáli a botok felé! A Giant rod pod pedig szerencsére biztosít megfelelő helyet a lámpa számára!
Első éjszaka további halak ébresztettek bennünket hosszabb-rövidebb időre és elmondható, hogy igen aktív első napot zárhattunk, melynek legnagyobb hala részemről ez a 13 kg-os példány volt, amely első kapásra érkezett. Laci barátom is bőven 10 kg fölé kúszott átlag súlyban ezzel többször megdöntve egyéni rekordját.
Az adige 2+1 kapásjelző szett tökéletes társ az efféle többnapos túrákra! Mindig pontos jelzés, jól szabályozható érzékenység, hangerő és tónus, távjelzője kis kompakt darab és maximálisan vízállók a kapásjelzők!
Ezzel a tömeggel azonban nem voltam még kibékülve. Tudtam, hogy kell még itt lenni nagyobb halnak is az előttünk lévő pályán, így elkezdtem próbálkozni a mélyebb rétegekben is. Elkezdtem keresni a 2-3 méteres sík területek kiemelkedéseit. Ekkor a radaromon figyelmes lettem egy hatalmas sík területen elhelyezkedő, 3 m-ről 2,3m-re felemelkedő púpra. Itt helyeztem el a végszerelékemet. Ez a hely több szempontból is eltérő volt az előzőektől, hiszen az eddig megszokott 160-180 m-es távról egészen 30 m-ig közelítettem meg a saját partunkat.
Az új Carp Expert pontybölcsőben maximális biztonságban tudhatjuk a megfogott halunkat!
A szerelék elhelyezését követően nemsokkal ejtős kapásra lettem figyelmes! A túra első és egyetlen ejtős kapására… A bothoz érve zsinór feszítés után bevágtam és erőteljes rántást éreztem. A fárasztás elején nem gondoltam kiemelten nagy halnak ellenfelemet, de aztán az előttünk elterülő 4 m-es árokba érve mélybe tört és jól megdolgoztatott. Ekkor már sejthető volt, hogy nem hétköznapi versenyzővel van dolgunk, hiszen a fárasztás is bő 15 percre nyúlt a hideg víz ellenére. Merítést követően vettem észre, hogy az új Carp Expert bölcsőmet gyönyörűen kitöltötte és a mérést követően a mérleg nyelve 19 kg fölé szaladt! Egy chip olvasást követően kiderült, hogy ellenfelem nem más, mint a Rübi névre keresztelt ponty, akit legutóbb 1 évvel ezelőtt fogtak meg és akkor 20 kg fölött járt a tömege.
Íme a túra abszolút legnagyobbja! Rübi, a maga 19 kg-ával és néhány dekájával!
Nem is igazán kell tovább részleteznem, miért is ment élmény számba számomra ez a horgászat! Kívánok mindenkinek hasonló szezonkezdést és hasonló élményeket az idei szezon folyamán! Találkozzunk a vízparton!
A túra során sorra tarthattuk kézben a szebbnél szebb pontyokat! Az új pontybölcső pedig alkalmas volt arra, hogy a halat könnyedén és biztonságban a vízbe vihessük magunkkal és remek fotókat készíthessünk!
Szerző: Kubuk Dániel
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...
A felejthetetlen bulgáriai method vb után egy hét volt mindösszesen arra, hogy fejben és mindenhogyan felkészüljek az idei egyéni method döntőre, melyet egy többé-kevésbé ismeretlen és új pályán, a maconkai 2-es versenypályán rendeztek. Sőt, a döntő előtti vasárnap még volt egy befejezendő “ügyem” Törökbálinton, ahol az év legjobb dévéres pecájával tudtam végül egy többfordulós sorozatot megnyerni… Aztán a másnap reggel már Maconkán talált...
Monitorom derengése, mint távoli jelzőfény figyelmeztet az előttem álló feladatokra, de tekintetem újra és újra az íróasztalomon lévő serlegekre téved. Képtelen vagyok koncentrálni, annyi új élmény, felejthetetlen pillanat, és egy újonnan megismert közösséghez való tartozás felemelő érzése kavarog bennem. Az elmúlt hétvége, a 2. MOL horgászverseny emlékképei. Úgy hozta az élet, hogy a MOL-csoporthoz tartozó MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.-nél...
A Tisza az egész életem végig kiséri mai napig. Gyerekként a folyón tanultam meg horgászni, és annak kikötőjében, a hétvégi bulik előtt a szegedi rakpart ikonikus gyülekező hely volt, de egy találkozásnak is remek állomás. A munka helyem is ennek a folyónak a partján van: egy tradicionális halászcsárda. Az egyik kedvenc horgászvizem. Előre le szeretném szögezni, hogy nem tartom magam nagy rablóhalas horgásznak. Szeretek beülni a csónakomba és kevés...