2011 szeptember 17.-én egy szombati napon.
Ekkor éltem át életem első és egyik legfontosabb élményét a harcsázásban egy véletlen folyamán. Korábban, mint többségünk a nemeshalak iránti érdeklődésem volt domináns, bár vágyakoztam mindig a ragadozó halak után is, de a szóbeszédek alapján, hogy mennyire nehéz és ritkaságok közé sorolható egy-egy harcsa megfogása, inkább nem kezdtem kitartóan foglalkozni a horgászatával, míg véletlen bele nem botlottam egybe...
Ekkor kezdődött el minden, ma már igaz elképzelhetetlen a felszerelések és a gyűjtött tapasztalatok végett, de akkor az az 1 órás fárasztás, aminek a gyümölcse egy 150 centiméteres harcsa volt, megváltoztatta az életem.
Eltet pár év, sok ismeretségre tettem szert harcsás körökben és egyre több tapasztalatra is, a fogások gyarapodtak és a lehetőségeimmel élve sok horgászaton vettem részt, míg végre egy meghívásnak eleget téve, elindultam 2 jó barátommal Gyurival és Zoltánnal a 3. Országos Harcsafogó versenyen megmérettetni magunkat.
Áprilisban került megrendezésre az bajnokság első fordulója, aminek a Kisgyaláni Hársasberki horgásztó adott helyet.
A versenyen 25 csapat mérhette össze tudását és bízhatott a szerencséjében amit be kell vallanunk, szükséges is a harcsa horgászatában,vadászatában.
A sorsolást követően egy sekély pályát kaptunk, aminek nagyon örültünk mivel a tó végi lapos" kiemelkedő helyszin a táplálkozó harcsák elejtéséhez.
Kisgyaláni szektorunk.
Viszont a nappali időszakban a mi esetünkben még fekvő harcsát sem kínált, egy a tó végén lévő a szektorunkon túli mély részről indult meg a táplálkozás a kora esti órákban, egy úgynevezett átmenő forgalomnak lehettünk a részesei. Szerencsére a hirtelen melegedő víz elindította a kárászok ívó kedvét amire fel is figyeltünk, és a harcsák is!
Az este folyamán hallottunk is jó rablásokat, de pontos helyszín még nem volt a bevetéshez, ám mikor hajnali 1 órakor az állásunktól csaknem 160 méterre egy óriást robbanás" történt a nádfal elött, az egyik antennás szerelékem a nyílt vízről azonnal áthelyeztem oda, ahol észleltem az esetet.
Óriásantenna bevetés közben.
Bíztam benne nagyon mert a halat jóval 60kg fölé tippeltem ja meg 2 hete vásároltam Koós Horizont botokat és szerettem volna felavatni őket.
Eltelt az óriásantenna áthelyezésétől 2 óra és visszaérkezett a jónak vélt halunk.
Nagyon bíztam a kárász íváson felkínált tenyeres dévérben.
A távolból egy óriási pukkanást hallottam hajnali 3 kor amit azonnal a kapásjelző karikám is határozottan a tudatomra adott, egy erőteljes bevágást után elkezdődött egy óriási harc amit egy intenzív fárasztást követően egy megérdemelt a verseny addigi legnagyobb halát a maga 227 cetiméterével 70,080 kg-os harcsát fogtunk!
70.080kg 227cm Kárászíváson lefülelve.
A bot nagyon jól dolgozott, rögtön megtaláltuk a közös nevezőt "mindösszesen 8 percig tartott a küzdelem!
Ezt a 70kg-os harcsát még követte egy 32,600 kilós 160cm amivel átvettük a vezetést az első fordulóban.
32,6kg 160cm szintén antennás készséggel fogva.
Óriási volt az öröm az első tétbajnokságunk első fordulóján!
Szerencsére a két kapásból 2 halat sikerült magunkénak tudni, ami elég is volt végül a dobogó második fokához.
3. Ob harcsafogó első fordulóját a 2.helyen zártunk 103kg fogással.
A második forduló az szeptemberben került megrendezésre a Leveleki horgászparadicsomban amire nagy reménnyel érkeztünk meg az előző forduló dobogó második helyéről 2 versenyponttal.
Sorsolást követően a helyünket elfoglalva egyeztettünk a 2 versenytársammal Gyurival és Zoltánnal a szektorunk adta lehetőségeinkről.
Itt most nem az akkor új Horizont botok felavatásában bíztam, hanem az új Wizard 150kg mérleget szerettem volna tesztelni!
Az új Wizard 150kg mérlegre is fontos kellék.
2.forduló a leveleki stégen.
Szokásomhoz híven egyből feltérképeztem az előttem álló medret, egy markáns törésre lettem figyelmes úgy 170-180méterre a parttól tényleg markáns volt 180 centiméterről
3 méterre tört le, 1 igen 1 méteren tudtam, hogy ez lesz a helyszín amire jobban koncentrálni kell, ezért ezen a törésen tovább kutakodtam valami egyedi után, találtam egy úgynevezett lépcsőt, ami iszapmentes kis átjáró forgalomra engedett következtetni.
Az első 24 óra sajnos kapástalanul telt.
Második nap megérkezett egy harcsa, ha nem is óriási méretekkel bírt, de mérlegelhető, és a versenyben nagyon fontos első halunk, erről a helyszínről
3,2kg-os bajszos személyében.
Egy 3,2kg harcsával mi is feliratkoztunk a versenybe.
Majd követte egy 20 kg-os, amit a csapattársam Gyuri kényszerített rövid időre Zoltán segítségével a mérlegelésig és fotózásig partra a 3.nap hajnalában.
Gyuri csapattársam 20,2kg fogásával felkerültünk a dobogóra ideiglenesen.
Tudtuk nagyon jól, hibázni nincs lehetőségünk mert bármelyik pillanatban megfordulhat minden, ez meg is történt miután átrendeztük az Ob összetett rangsorát ezzel a 2. megfogott halunkkal, összetettben a második helyre jöttünk fel!
Az utolsó este nagyon kevés mindössze 4 kilóval, de visszacsúsztunk a 6. vagy 7. helyre az összetettben, ami megmondom őszintén még jobban ösztönzött minket! Bíztunk az érkező hidegfrontban hátha megmozgatja a harcsákat.
Front amire 3 napig vártunk.
Míg végre a verseny lezárta elött 5 órával reggel 7 órakor úgy nézett ki a Horizontom újra akcióba kerül.
Az antennámon felkínált kárász csalira csábult el egy 7 kilós harcsa, ami újra az összesített dobogós 2. helyet jelentette számunkra.
Utolsó halunk a versenyen 7 kg volt amivel 3 helyet jöttünk fel összetettben.
Óriási csapatmunka volt ez a 2 fordulós bajnokság 192 órája!
Minden halhoz minden körülmények között helyt kellett állnunk Gyurival és Zoltánnal, hogy magunkénak tudjuk az
Ország legnevesebb versenyén az ezüst serleget és érmet mindkét alkalommal! Kisgyalánban az első fordulóban a dobogó második helyéig meneteltünk, és összetettben a Leveleki horgászparadicsomban ismeretlen.
Kisgyalán-Levelek gyümölcse.
Amit 6 kapásból 5 kifogott hallal 133kg összsúlyban tudhattunk magunkénak.
Kívánom minden sporttársamnak, aki versenyeken vesz részt, élje át a Magyar Himnusz okozta bizsergést a dobogón.
Szerző: Oroszi Gábor
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...
A február végi fagyok miatt eléggé beszűkültek a pergetési lehetőségeim, ugyanis a csukázás ki volt zárva, a közelgő süllőtilalom miatt már a tüskéshátúakat nem akartam zavarni, illetve a domolykózáshoz jócskán visszahűlt a víz. Ekkor érkezett "mentőövként" Szepka barátom és csapattársam meghívása, hogy menjek el vele pergetni a nagycsécsi tóra, ahol igazán különleges élményben lehet részem, ugyanis pisztrángra fogunk horgászni. Ki tudna egy...
A method feeder horgászatra készült felszerelések sorát hivatott erősíteni a nemrégiben megjelent CXP újdonság, a Fine Method család. Kimondottan angolos tavakra való finomabb pálcák ezek, melyek nyéltag feletti átmérője alig nagyobb a karcsú waggler úszókénál. A horgászat népszerűsége következtében egyre szaporábbak Magyarországon a szórakoztató jellegű tavacskák. Angolos jelleggel, kis területen elterülő, viszont annál intenzívebb 2-3 nyaras...
A múlt nyáron jókat balinoztam, az ősszel sokat pergettem csukákra, gyakran wobblereztem süllőkre, bőven tesztelhettem a Wizard termékeket. Szívesen végeztem a „munkát”, amely a pergetőbotok tekintetében csak részben volt újdonság. A pálcák széles családjába tagozódtak be a jól bevált Bokor Spin-es pálcák immár hosszú ideje bizonyító darabjai is. Ezek mellett több pergetőorsó, új zsinórok, műcsalik, apróbb kiegészítő kellékek is alkotói...
A süllőfogás egyre szerényebb esélyekkel kecsegtet itt lent, a déli Tisza szakaszon, ám késő ősztől a fajlagos tilalom kezdetéig mégis sűrűn csónakba szállok és nyomukba eredek. Elöljáróban, no meg azért is, mert azt gondolom, így illik, néhány szóban bemutatkozom én is, és azt is elárulom, hogyan kerül az a bizonyos csizma az asztalra, vagyis a Wizard pergetőfelszerelés a csónakomba. Minden lényeges a képen, az új felszerelés, a Tisza és...