A csatornák, a kisebb folyók rejtett világa mindig vonzott. Legjobban az őszt vártam és várom évről évre, hiszen a lehűlt vizekben bátran kapó ragadozók megannyi élménnyel ajándékoznak meg. A melegebb hónapokban gyakran használt domolykós wobblereinek helyére a Manns plasztikcsalik süllős és csukás változatai kerültek most is a novemberi pergetéseim alkalmával. Sügérben, süllőkben és csukában szerencsére nem volt hiány, adakozó kedvükben voltak a közeli patakok és csatornák, csupán a twisterek, gumihalak méretét és színét kellett eltalálni, igazodva velük pár olyan fontos körülményhez, mint például az aktuális fényviszonyok.
Sokat látott könnyű, és rendkívül kezes Wizard pergető botomat élesítem be az oly régóta várt plasztikcsalis pergetéshez.
Sohase tudni előre mennyi fogy éppen és melyik lesz a legnyerőbb, pár zacskónyi új Manns gumi még pont elfér a táskában.
Lassan áramló sekély csatornák ragadozóihoz igazított menü: hétcentis lágy twisterek hatos méretű L&K jigekkel lesznek kombinálva.
Optimális vízállással és legtarkább őszi színekbe bújva fogad a természet.
A legvékonyabb harapásálló előkéket használva nem fogok izgulni ha például sügér és süllő mellett csuka támadja meg a lassan vezetett twistert. Nem árt felkészülni erre, hiszen sohasem tudhatjuk előre melyik pillanatban akaszthatunk csukát. Az L&K leglágyabb, különféle hosszban kapható wolfram előkéi semmit sem rontanak a könnyű csalik mozgásán, ezekkel mehetünk biztosra úgy, hogy a használatával egyetlen ragadozót sem riasztjuk el.
Bejött a jóslat, a parttal párhuzamosan vezetett lassú csalira csuka éhezett meg, szerencsére nem is az aprajából.
A meredek partról nagyot kellett nyújtózkodni, de végül elértem és nyakon ragadhattam az óvatlan rablót.
A műcsalit mélyen eltüntette, harapásálló előke hiányában meg sem pillanthattam volna kedvencemet.
Fárasztás közben a feszülő zsinóron tökéletesen éreztem a csukafogak recegését, súrlódását a fémszálon, újra áldottam az eszemet, hogy higgadt maradtam, nem kapkodtam, és időspórolásra hivatkozva nem hagytam ki a wolfram előkét a játékból. Higgyétek el, megéri rá odafigyelni!
A Manns 8 centis Shad gumihalai a leguniverzálisabb változatnak számítanak folyókon és állóvizeken, süllőre és csukára egyaránt.
A Manns legkedveltebb egy és kétfarkú twisterei a kihagyhatatlan süllős színekben. A kétfarkú egyetlen méreten, 10 cm-es hosszban kapható.
Gyakori jelenség plasztikcsalis pergetésnél: villámgyors kapás utáni béna, vagy inkább elkésett bevágás eredménye a csali horogszáron való lerántása.
Ha nem szúrtuk meg a halat a bevágással, még van esélyünk becsapni a következő jól célzott dobásnál. Igaz – kevés alkalommal – de a legagresszívebb csukáknál előfordul, hogy még a horogról való lefordulást követően is újra támadásba lendülnek és az újabb dobásnál megint megakaszthatjuk őket.
Nála is pont ugyanez történt. Az elsőről lefordult, de a második dobásra jött bombázására időben reagáltam és jó helyre sikerült kellő erővel behúzni a jighorgot. Nagy szerencse kell hozzá, nincs is mit tagadni.
A Manns plasztik csalikkal folyóvízen talán még egyszerűbb dolgunk van, hiszen már az enyhe sodrás a helyben tartott csalinál is ingerlő farok mozgást eredményez, a twistereknél és a gumihalaknál egyaránt. Ennyire nem mindegy a plasztikcsalik anyaga. Próbáljátok ki a Manns gumikat ti is, nem fogtok bennük csalódni!
Forrás: Halmos Mihály
A Carp Expert eddigi kiváló ár-érték aránnyal kínált Uni Match botját már éppen elegen használthatták a megelégedett pontyhorgászok, így eljött az ideje, hogy a boltok polcain valami újra leljenek a kíváncsi szemek. A MAX széria szortimentje kiszélesedett, egyúttal megszületett a MAX 2 Match bot, mely a jól ismert és összetéveszthetetlen köntöst öltötte magára. Mivel az eddig - a kínálatból kikerült - Uni Match botot használva próbálhattam ki a...
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...
A február végi fagyok miatt eléggé beszűkültek a pergetési lehetőségeim, ugyanis a csukázás ki volt zárva, a közelgő süllőtilalom miatt már a tüskéshátúakat nem akartam zavarni, illetve a domolykózáshoz jócskán visszahűlt a víz. Ekkor érkezett "mentőövként" Szepka barátom és csapattársam meghívása, hogy menjek el vele pergetni a nagycsécsi tóra, ahol igazán különleges élményben lehet részem, ugyanis pisztrángra fogunk horgászni. Ki tudna egy...
A method feeder horgászatra készült felszerelések sorát hivatott erősíteni a nemrégiben megjelent CXP újdonság, a Fine Method család. Kimondottan angolos tavakra való finomabb pálcák ezek, melyek nyéltag feletti átmérője alig nagyobb a karcsú waggler úszókénál. A horgászat népszerűsége következtében egyre szaporábbak Magyarországon a szórakoztató jellegű tavacskák. Angolos jelleggel, kis területen elterülő, viszont annál intenzívebb 2-3 nyaras...
A múlt nyáron jókat balinoztam, az ősszel sokat pergettem csukákra, gyakran wobblereztem süllőkre, bőven tesztelhettem a Wizard termékeket. Szívesen végeztem a „munkát”, amely a pergetőbotok tekintetében csak részben volt újdonság. A pálcák széles családjába tagozódtak be a jól bevált Bokor Spin-es pálcák immár hosszú ideje bizonyító darabjai is. Ezek mellett több pergetőorsó, új zsinórok, műcsalik, apróbb kiegészítő kellékek is alkotói...