Idén beneveztem a Szücsi-völgy tóra, egy kétfordulós horgászversenyre. Biztosan sokan láttátok már azt a videót, amelyben Szabó Bence rengeteg óriás dévérkeszeget fogott ezen a vízen. Emiatt a verseny fő célja az volt, hogy megfogjam életem dévérkeszegét, a jó eredmény elérése csak másodlagos volt.
Az első fordulóra, március 16. napján került sor. Mivel a víz teljesen ismeretlen volt számomra – annyit tudtam róla, hogy nagyon nagy mélységei vannak – így azt a taktikát választottam, hogy 56 métertől 4 méterenként egészen 92 méterig húztam ki botokat. Mivel a Benzár Concorurse Method Feeder orsók dobjai két klipsszel vannak ellátva, ezért botonként két távot tudtam kimérni, vagyis „csak” öt botot szereltem fel. Úgy voltam vele, hogy ha valahol lesz egy kapásom, ott végig horgászom a napot.
Ezen a napon egyik távon sem volt még egy árva beleúszásom sem, nemhogy kapásom. Megjegyzem 13 kiváló horgász ült a Szücsi-völgy tó partján március 13-án, akik közül mindösszesen ketten tudtak dévérkeszeget fogni – a versenyben csak ez a halfaj számított -.
Ebből a fordulóból 5 fő juthatott tovább a március 30-ai döntőbe. A fentebb írtak miatt így a 3.,4. és 5. helyet sorsolással döntötték el a szervezők. Fortunának köszönhetően bejutottam a döntőbe.
A döntőre teljesen más taktikával készültem. A taktika alapja az volt, hogy megpróbáltok 8 méternél nem mélyebb vízben olyan helyet találni, ahol nincs hínár, akadó és iszap. Ha ez a hely megvan, akkor egész nap ide horgászom. Mondjuk ez a taktika közelebb áll hozzám, mint az előző, ehhez elég egy bot is.
A szerencsének hála 60 méteren találtam a fenti kritériumoknak megfelelő placcot. Innentől kezdve a verseny elején dobtam erre a távra nyolcat, duplán töltött 45 grammos XL-es method kosárral, hogy némi alapot képezzek az aljzaton. Ezután a verseny első órájában 5-7 percenként újat dobtam azért, hogy minél több pellet kerüljön a vízbe – ha estleg arra tévednek a halak, kicsit maradjanak is.
Úgy gondoltam, hogy az első óra után az ütemet 15 percre emelem, hogy legyen ideje megtalálni a halnak a csalimat.
Az első kapásom 09:13 órakor érkezett. Rögtön az első olyan időszakban, amikor tovább hagytam bent a végszereléket. Illetve ezután a dobás után is fogtam még egy halat úgy, hogy kicsit tovább vártam. Innentől egyértelmű volt a megoldás, hogy a bent levő végszereléknek meg kell várni a halat. Innentől kezdve csak arra kellett figyelni, hogy a bejuttatott végszerelék tökéletesen legyen megtöltve. Úgy, hogy amikor az aljzatra ér abban maradjon pellet.
Összesen 8 darab dévérkeszeget és 1 darab karika keszeget sikerült fognom ebben a fordulóban. A 8 darab dévérkeszeg összsúlya 14,4 kg volt. Ebből kiszámolható, hogy mekkorák is voltak ezek a keszegek. Szóval ki merem jelenteni, hogy a fő célomat elértem, megfogtam életem keszegeit☺
A versenyen egyébként a 14,4 kg-os fogás a 6. helyre volt elég, amellyel abszolút elégedett vagyok.
Hogy teljes legyen a beszámoló meg kell említenem, hogy milyen etetőket és csalikat használtam a versenyen. Két féle aqva garant pelleteket tartalmazó keverékem volt. Mindig legalább két félét keverek, hogy tudjak variálni.
Az egyik 70 % 2 mm-es uni, 20 % 4 mm-es uni és 10 % start pelletet tartalmazott, míg a másik, beltartalmát tekintve az előbbivel teljesen ellentétes keverék volt, azaz 80 % 2 mm-es classic, 20 % 4 mm-es uni pelletet tartalmazott.
Egyértelműen az első, azaz a több uni pelletet tartalmazó keverék volt a jobb. Úgy emlékszem, hogy talán egy keszeget fogtam a classic-os keverékkel, a többit az unissal.
Az is egyértelmű volt a versenyen, hogy ezek a nagy, öreg, rutinos dévérek nem szeretik a rikító színeket, illetve a kis csalikat – lehet azért, mert bojlis víz révén a nagyobb csalikhoz vannak szokva - .
A nap folyamán két csali volt, amivel halat tudtam fogni. Az egyik a 12 mm-es Concourse Twister csalik közül a barna árnyalatú, Fishmail ízesítés, amellyel 6 darabot fogtam. A másik 12 mm nagyságú Concourse Twister Smoke csalik közül a narancssárgás árnyalatú Mangó ízesítés.
Hajrá Energo!
A Carp Expert orsókínálata 2025 tavaszán egy újabb példánnyal bővült. A Method Indicator 5500 személyében egy teljesen új technikát ismerhettek meg a horgászok. Ez az innovatív orsó egyedinek számít a hazai piacon, ugyanis a hibrid fékcsillagba integrált egység képes a kapásaink jelzésére, fény és hangjelzés egyidejű közvetítésével! A Method Indicator orsó elsősorban a feeder horgászoknak készült, de hasznos társ lehet bármely fenekező...
Még április utolsó hetében kapott kis csapatunk lehetőséget arra, hogy az Alföld szívében, az akasztói pontyparadicsomban horgásszon. A gyönyörű környezetnek, a színükben, méretükben és habitusukban is különleges, saját nevelésű szíki óriáspontyoknak ugyan ki tudott volna ellenállni? A nappali órák nyarat idéző hősokkja, és a napok óta változatlanul magas légnyomás nem sok jóval kecsegtetett, de még szép, hogy megpróbáltuk. A klasszikus, sokat...
A lassú felmelegedés és a megállíthatatlanak tűnő, folyamatos apadás jellemezte nyár legelejére a pontyairól és amurjairól híres Nádor csatornát. A tiszta, sekély vízben az átütő fény miatt a halak, pláne a nagytestű egyedek rendkívül óvatosan táplálkoztak, kerültek minden gyanúsat, nagyon nehéz volt túljárni az eszükön a könnyűnek és egyszerűnek amúgy sem nevezhető pályán. A csatorna vizszintjének apadását tökéletesen nyomon...
Megvallom őszintén, pergetni és különösen balinozni én akkor szeretek, amikor éhes halra horgászhatok és a balinok harsány rablásaikkal messziről árulkodnak arról, hogy hol is találom őket. Node ehhez az is kell, hogy erre felkészülten járjam a vizek partját, vagyis MINDIG legyen nálam egy alkalmas felszerelés. Volt egy olyan szakasza az életemnek, amikor sokat utaztam és az útvonal érintette a Tiszát, a Hármas, majd a Sebes Köröst, Berettyót, így...
A különféle főtt magvakkal történő etetés nemcsak kisebb-nagyobb tavainkon, de a sekély, gyorsan melegedő, lassú folyású csatornákon is rendkívül eredményes. Kezdetben a pontyok, majd a tavasz második felétől az amurok is előszeretettel látogatják a főtt kukoricával, búzával, kenderrel, és természetesen az elmaradhatatlan tigrismogyoróval etetett helyeinket. A sekély, gyorsan melegedő Nádor csatornán nem tudnám elképzelni a tavaszi-nyári...
Az első katlovi délutánunk és éjszakánk tapasztalatai és történései alapján kijelenthettük, hogy a mostani túránkat nem az éjszakai kapások fogják uralni. A pontyok aktivitása a nappali órákra esett, végig ez is volt a jellemző - s itt jegyezném meg gyorsan - hogy a tavalyi túránk során viszont csak és kivételesen az éjszakai órák voltak eredményesek, nappal lehetetlen volt kapást kicsikarni. Ritka pillanatok egyike, amikor elállt az eső,...