Az elmúlt hetek időjárása megviccelt rendesen bennünket. A kemény mínuszok, napokig tartó havazások nehezítették hétköznapi életünket. Horgászat… napokig szóba sem jöhetett, nemhogy horgászni még az utcára is alig merészkedtek ki az emberek. És úgy tűnik ezzel nincs vége…
Az időjárás csöppet sem szólt a horgászat mellet, mégis néhány cimborámmal egy tőlünk néhány kilométerre található, a közelmúltban megnyílt horgásztó felé vettük az irányt.
„Mennünk kellett", hisz egy meghívásnak kellett eleget tennünk, a tógazda invitált meg bennünket még a nyár végén... Azóta eltelt lassan fél esztendő és most jött el az ideje annak, hogy a meghívásnak eleget tegyünk.
A tó jegén az erre a célra külön elválasztott részen, többen is korcsolyáztak.
A horgászvízről keveset tudtunk, csupán annyit, amit a tógazda egy személyes beszélgetés alatt elárult… tudtuk, milyen halak élnek a vízben, mekkora a vízfelület és nagyjából ennyi, amire támaszkodni lehetett. Nagy reményeket nem is fűztünk az egész horgászathoz, amolyan felfedező túrának szántuk az egészet.
Persze a remény és a kíváncsiság azért dolgozott bennünk rendesen… reménykedtünk, hogy talán fogunk néhány halat… kíváncsiság pedig az már egy másik történet…
Kíváncsiak voltunk az új horgászvízre, hisz sajnos mifelénk elég „szűkösen mérik a jó horgászvizeket" és kíváncsiak voltunk egy vadonatúj termékre mely nem máshoz, mint a többszörös román bajnok, Benzár Zsolt barátom nevéhez fűződik. Tőle kaptam néhány csomag etetőanyagot, hogy próbáljam ki és adjak hangot véleményemnek.
Hamarosan többet hallani, olvasni az új BENZAR MIX ICE RAPID etetőanyagról.
Az etetőanyag nemsokára BENZAR ICE MIX RAPID néven kerül a boltok polcaira. Elöljáróban annyit erről az etetőanyagról, hogy mind összetételében, állagában, mint pedig csomagolásában különbözik a többi más jelenleg a piacon kapható téli etetőanyagtól. Természetesen ez a néhány tasak etető is már napok óta arra várt, hogy végre vízbe kerüljön és megmutassa, bebizonyítsa, helyet érdemel a boltok polcain. Nos, eljött az ideje!
A tógazda hátrakísért bennünket a tó egy csendesebb szegletébe, ahol egyből fúrni is kezdtünk | Egy kis forgó és egy darab szilikon segítségével rögtönzött csúszó úszós szerelékeket állítottunk össze. |
Ahogy megérkeztünk, váltottunk néhány szót a tógazdával, majd segítségét kérve, megkerestük a tó legmélyebb részét, ahol ilyenkor a halaknak lenniük kellene... Kaptunk is mély vizet rendeset, nem is voltunk erre kellőképpen felkészülve… Ahogy kifúrtuk az első lékeket, hamar kiderült, hogy alattunk 4 méteres víz van, amire egyáltalán nem voltunk felkészülve.
Ekkora vízmélységnél a fix úszós szerelék nem a legpraktikusabb, legkényelmesebb megoldás, szükséges ilyenkor a csúszó úszós szerelék… igen ám de ezek az úszók otthon maradtak…sebaj, az ember egy találékony lény, egy fix úszót is képes egy kisebb forgó és egy darab szilikon cső segítségével átalakítani…mi ezt tettük, percek alatt alkalmazkodtunk az adott helyzethez.
Bevetésre készen… | Eljött az „igazság pillanata". |
A lékeket már a kifúrás után azonnal beetettük, legalábbis egy részét, így mire végeztünk a szerelékek összeállításával, már kész etetett helyen horgászhattunk (A lélek egy részét azért nem etettük be, hogy lássuk a különbséget.).
Első ránézésre, ugyanolyan mint bármely más sötét színű hidegvízi etetőanyag, viszont ahogy kézbe vesszük, azonnal érezhető a különbség.
Mi történt ezután, az elkövetkező egy-két órában? Nos, röviden: az első halak (egész kis kárászok) szinte azonnal jelentkeztek azokból a lékekből, amelyekbe semmiféle csalogató anyagot nem jutattunk be. Meglepően tapasztaltuk, hogy az etetett lékek csendben vannak… voltak egészen az etetéstől számítva kb. fél óráig, aztán azok is szépen lassan kezdtek „megmozdulni", és szebb halakat adni.
Amióta piacra került a BENZAR JELLY BLOOD WORM szúnyoglárva, azóta sosem hagyjuk otthon, mindig bekerül az élő csalik mellé… nem véletlenül!
Elképesztő a hasonlóság az élő és a BENZAR szúnyoglárva között.
Minden tekintet az úszókra koncentrálódik. | Kapásra várva… |
Az úszó időnként megrezzent, oldalra megmozdult, jelezve, hogy a halak megérkeztek az etetésre. | Az első szebb kárász az etetés után nagyjából fél órával jelentkezett és került ki a lékből |
Amúgy pergetünk vele, de télen lékhorgászatra használjuk, mért ne tennénk? | Úgyszintén… a RYOBI ECUSIMA és RYOBI SLAM orsók fagyosan is pörögnek |
Csak türelem… | Télen minden kis hal felértékelődik… |
…lehet az bármi. | Vissza mindent. |
Ezzel a fotóval búcsúztunk, de ígérjük, visszatérünk.
A néhány órás horgászat során a tapasztaltak alapján, a vélemények egyértelműek voltak. Az etetőanyag működik, kis idő kell, míg a halak megtalálják, megkóstolják, de ez természetes… a jelek arra utalnak, hogy igenis működik és méltó helyet fog majd elfoglalni a horgászboltok etetőanyagos polcain. Az etetőanyagról elöljáróban ennyit, részleteket majd egy külön írásban ismertetjük, mutatjuk be az etetőanyagot.
Visszatérve, összegezve ezt a rövid néhány órás horgásznapot: a hideg ellenére jól éreztük magunkat, sikerült fognunk néhány halat, az elsők között kipróbálhattunk egy sokat ígérő újdonságot és végül, de nem utolsó sorban, egy rendezett környezetben fekvő horgászvizet és egy ambíciókkal megáldott, lelkes tógazdát ismerhettünk meg.
Ide biztosan visszatérünk!
Forrás: Nagy Levente (ERDÉLYI HORGÁSZ)
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...
A felejthetetlen bulgáriai method vb után egy hét volt mindösszesen arra, hogy fejben és mindenhogyan felkészüljek az idei egyéni method döntőre, melyet egy többé-kevésbé ismeretlen és új pályán, a maconkai 2-es versenypályán rendeztek. Sőt, a döntő előtti vasárnap még volt egy befejezendő “ügyem” Törökbálinton, ahol az év legjobb dévéres pecájával tudtam végül egy többfordulós sorozatot megnyerni… Aztán a másnap reggel már Maconkán talált...
Monitorom derengése, mint távoli jelzőfény figyelmeztet az előttem álló feladatokra, de tekintetem újra és újra az íróasztalomon lévő serlegekre téved. Képtelen vagyok koncentrálni, annyi új élmény, felejthetetlen pillanat, és egy újonnan megismert közösséghez való tartozás felemelő érzése kavarog bennem. Az elmúlt hétvége, a 2. MOL horgászverseny emlékképei. Úgy hozta az élet, hogy a MOL-csoporthoz tartozó MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.-nél...