Fish Finder: halradar az okostelefonon
Megjelent: 2015. december 03. | Forrás: Halmos Mihály | Írások

Az IOS és az Androidos készülékek térnyerésével, valamint a WiFi technológia alkalmazásával napjainkra bárki számára elérhetővé vált, hogy okostelefonját, vagy tabletjét halradarként használja.

AWiFi kapcsolat megbízhatósága mellett az érzékeny és pontos szonár, illetve az intelligens készülékekre fejlesztett FishFinder applikáció, azaz alkalmazás biztosítja az élményt, a radar kiváló használhatóságát minden körülmény között.



A Lucky Laker egyszerű felépítése senkit ne tévesszen meg,
komoly fejlesztőmunka eredményeként lett horgászati célokra tökéletes a szoftvere

A radar működése nem bonyolult. A szonár alsó részébe épített jeladó hanghullámok segítségével térképezi fel a medret, a visszakapott jelet kódolja, melyet a WiFi kapcsolat segítségével azonnal továbbít IPhone, vagy egyéb Androidos intelligens eszközünkre. A víz alatti információ, pedig részletesen jelenik meg a képernyőn.


A radar zárókupakja alatt található a bekapcsoló gomb és a töltő csatlakozója


Az egység tetején elhelyezkedő sapka cserélhető, csavarmenetes részen
elhelyezett gumigyűrű akadályozza meg a víz bejutását!

Radarunk áramellátásáról egy beépített 3.7 Voltos Li-ion akkumulátor gondoskodik, melynek töltését gond nélkül a mellékelt kábellel elvégezhetjük. Az akkumulátor egy feltöltéssel kb. 5 óra üzemidőt biztosít eszközünknek.


A bekapcsolt állapotot jelző kék fény folyamatosan világít a működés során,
míg a piros led csak a töltés ideje alatt fog égni!

A készülék telepítését, hangolását természetesen otthon, még a használatba vétel előtt kell elvégeznünk.

Bekapcsolást követően a hálózatlistán megjelenő FishFinder-t válasszuk ki, az 12345678 számsorból álló alapértelmezett jelszóval létrehozott kapcsolaton túlmenően szükségünk van arra, hogy a szonárhoz tartozó alkalmazást az alkalmazások áruházából letöltsük. A letöltés után hitelesítés szükséges, melyet a radarunk oldalán elhelyezett matricán szereplő 12 karakter megadásával végezhetünk el.

Ezt követően nincs más teendőnk, mint a FishFinder nevű applikációs ikonra kattintsunk a telefonunkon, és az alkalmazás máris elindul.


Az a bizonyos 12 jegyű karaktersor, mellyel a hitelesítést elvégezhetjük


Szonárunk jeladója, mely minden körülmény között a víz alatt lesz és lefelé fog nézni


Az eszközházon található kis fül, melybe a főzsinórt köthetjük,
vagy kapocs segítségével rögzíthetjük


Egy erős és biztonságos kötés fonott zsinórból


Mindig győződjünk meg használat előtt arról, hogy a radar bekapcsolva legyen.
A zársapkát csak ezután tekerjük vissza, gondosan ügyelve a tökéletes
záródásra, tömítésre!

A szonár vízbe helyezését a legkényelmesebben egy horgászbottal végezhetjük el. A vízbe érkezést követően azonnal használhatjuk, készülékünkön a FishFinder ikonra kattintva megjelenik a kezdőképernyő főmenüje.


A főmenü 3 lehetőséget kínál: a működési móddal azonnal a víz alatti képet mutatja,
a bemutató (demó) mód kiválasztása, vagy a paraméterek beállítását végezhetjük el.

Célszerű először megismerkednünk halradarunkkal a Bemutató mód segítségével. Ezt követően készülékünk finomhangolását végezzük el, tehát kellő alapossággal beállíthatjuk az érzékenységet, a mélység és zoom tartományokat, a sekély víz miatti riasztást aktiválhatjuk, kiválaszthatjuk a halriasztás és a hal ikon mikéntjét, a megjeleníteni kívánt hőmérséklet mértékegységet, és a képfrissítés sebességét.


A jól áttekinthető beállítási lehetőségek közül pillanatok alatt végigzongorázhatjuk
az alapfunkciókat, mint például …


… a sekély víz riasztást…


…a zoom tartományt…


… a képfrissítés sebességét …


… a mélység tartományt …

A mélység tartományt érdemes helyesen megválasztani a pontos nyomon követhetőség érdekében. Ha például az alapbeállításunk 3 méter, de a víz valós mélysége ennél több, akkor nem fogjuk látni meder alját. A vízmélységről pontos adatunk van, ennek megfelelően kalibrálhatjuk a legjobb kép érdekében a radart.


Az alapbeállítás 3 méteren volt elmentve, de a vízmélység előttem 4,7 méter
volt, így nem lehetett látni a kijelzőn a talajt. Kapásból két megoldásunk is van erre,
vagy állítunk a skálán 5-45 méter között, vagy az automata funkciót is választhatjuk.


A kalibrálás után azonnal láthatóvá vált a meder kontúrja!

A képernyőről azonnal tájékozódhatunk a víz valós mélységéről, a víz hőmérsékletéről, a radar töltöttségi szintjéről és a jelkapcsolat erősségéről.


Radarunk a legnagyobb szélben is használható


Akár vontatva is feltérképezhetjük vele a víz alatti világot



Az adott hely halsűrűségéről is késlekedés nélkül kapunk információt


Ne feledjük, a hatótávolsága 50 méter, melyet mindenképpen érdemes kihasználnunk

Megjegyzendő, hogy a legfrissebb kép mindig a képernyő jobb feléről érkezik, a bal oldal, pedig időben a legrégebbi történést mutatja. És ahogy azt már említettük, a jelfrissítési sebességet lehetőségünk van a saját igényeinkhez mérten szabályozni, állítani.


A vezeték nélküli halradarok WiFi-s technológiája nyújtja a legszabadabb felhasználást

Forrás: Halmos Mihály

Csukák Wizarddal
Megjelent: 2024. november 23. | Forrás: Halmos Mihály | Írások

Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash.   Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...

Carp Expert Double Tip Max2-es szinten
Megjelent: 2024. november 16. | Forrás: Heincz András | Írások

Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....

Az őszi tradicionális kanalas csukázás az első hidegek után
Megjelent: 2024. november 09. | Forrás: Őze Dániel | Írások

Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...

Wizard őszi ajánló
Megjelent: 2024. november 02. | Forrás: Halmos Mihály | Írások

A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...

2022 után újra Freestyle Method Feeder MAGYAR BAJNOK lettem
Megjelent: 2024. október 26. | Forrás: Szabó Bence | Írások

A felejthetetlen bulgáriai method vb után egy hét volt mindösszesen arra, hogy fejben és mindenhogyan felkészüljek az idei egyéni method döntőre, melyet egy többé-kevésbé ismeretlen és új pályán, a maconkai 2-es versenypályán rendeztek. Sőt, a döntő előtti vasárnap még volt egy befejezendő “ügyem” Törökbálinton, ahol az év legjobb dévéres pecájával tudtam végül egy többfordulós sorozatot megnyerni… Aztán a másnap reggel már Maconkán talált...

MOL horgászverseny a Látóképi-tározón
Megjelent: 2024. október 19. | Forrás: Skultéti László | Írások

Monitorom derengése, mint távoli jelzőfény figyelmeztet az előttem álló feladatokra, de tekintetem újra és újra az íróasztalomon lévő serlegekre téved. Képtelen vagyok koncentrálni, annyi új élmény, felejthetetlen pillanat, és egy újonnan megismert közösséghez való tartozás felemelő érzése kavarog bennem. Az elmúlt hétvége, a 2. MOL horgászverseny emlékképei. Úgy hozta az élet, hogy a MOL-csoporthoz tartozó MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.-nél...