Azoknak a horgászoknak, akik hozzám hasonlóan kedvelik az éjszakai horgászatokat, biztos vagyok benne, hogy nem kell már bemutatni az Ibite termékcsaládot, hiszen legyen szó, akár feederezésről vagy úszózásról, ezek a világítós kapásjelzők bizony nagy segítségünkre vannak.
Feederes és úszós újdonságok egy kupacban.
Mivel én az esetek döntő többségében feederezek, ezért számomra a spicc jelző ledek jelentenek kiváló alternatívát, ha éjszakai horgászatról van szó.
A kimondottan spiccre rögzíthető kapásjelzőkből már elérhető a Mini és Maxi verzió, így három féle méret közül tudjuk kiválasztani a számunkra megfelelőt.
A minit én, akkor szoktam használni, ha rövidebb távra horgászom, vékonyabb spiccű bottal, hiszen ezt, akár a legvékonyabb spiccre is rá tudom tenni.
A maxi verzió, annyiban különbözik a normál jelzőtől, hogy akár a legvastagabb spiccre is feltudjuk tenni, így könnyebben tudunk érvényesülni, akár a folyóvizeinken is és a fényereje is erősebb lett, ami garantálja, hogy nem fogunk lemaradni egyetlen kapásról sem.
Igencsak széles a választék.
Joggal merül fel a kérdés, hogy melyiket válasszam?
Ezen a horgászaton egy erős, 390-es, pontyos bottal veszem üldözőbe a halakat éppen ezért úgy gondolom, hogy a maxi verzió lehet számomra a megfelelő választás.
Ezek közül én most a piros színűt választottam.
Gyorsan rögzítem is a spiccre és kezdődhet a peca!
Szétcsavarás után csak megfordítom az elemet.
Majd visszateszem, és összecsavarom.
Már működik is!
A spiccre felhelyezésnél, arra kell ügyelni, hogy a zsinórunk külön legyen, így nem kell attól félnünk, hogy esetleg elszakad a zsinórunk dobás vagy fárasztás közben.
Gyorsan összenyomom.
Fent is van!
Dobás közben is stabilan helyezkedik el a spiccen.
100 méterre horgásztam, hiszen a halak még a parttól távolabb eső zónákban tartózkodnak itt a Törökbálinti tavon, ezért ez a minimum távolság, amit meg kell dobni, ha halat szeretnénk fogni.
Kapásra várva.
Első néhány dobásra vártam 6-7 percet majd dobtam újra és bíztam benne, hogy hamarosan elgörbül majd a spiccem.
Így is lett!
Horgon az első ponty. Hiába a százméteres távolság, úgy elgörbítette a spiccet, mint annak a rendje!
Szép kis tükrös volt a tettes!
Úgy gondolom, hogy a sötétben óriási segítséget nyújtanak ezek a jelzők, amiket én mindig előszeretettel használok.
A következő esti horgászaton már melegebb lesz a víz, úgyhogy előveszem a rövidebb, vékonyabb spiccű botjaimat és az Ibite mini kapásjelzőket, aztán feederezek egy jót!
Képek: Molnár Zoltán
Szöveg: Raffer Kristóf
Még április utolsó hetében kapott kis csapatunk lehetőséget arra, hogy az Alföld szívében, az akasztói pontyparadicsomban horgásszon. A gyönyörű környezetnek, a színükben, méretükben és habitusukban is különleges, saját nevelésű szíki óriáspontyoknak ugyan ki tudott volna ellenállni? A nappali órák nyarat idéző hősokkja, és a napok óta változatlanul magas légnyomás nem sok jóval kecsegtetett, de még szép, hogy megpróbáltuk. A klasszikus, sokat...
A lassú felmelegedés és a megállíthatatlanak tűnő, folyamatos apadás jellemezte nyár legelejére a pontyairól és amurjairól híres Nádor csatornát. A tiszta, sekély vízben az átütő fény miatt a halak, pláne a nagytestű egyedek rendkívül óvatosan táplálkoztak, kerültek minden gyanúsat, nagyon nehéz volt túljárni az eszükön a könnyűnek és egyszerűnek amúgy sem nevezhető pályán. A csatorna vizszintjének apadását tökéletesen nyomon...
Megvallom őszintén, pergetni és különösen balinozni én akkor szeretek, amikor éhes halra horgászhatok és a balinok harsány rablásaikkal messziről árulkodnak arról, hogy hol is találom őket. Node ehhez az is kell, hogy erre felkészülten járjam a vizek partját, vagyis MINDIG legyen nálam egy alkalmas felszerelés. Volt egy olyan szakasza az életemnek, amikor sokat utaztam és az útvonal érintette a Tiszát, a Hármas, majd a Sebes Köröst, Berettyót, így...
A különféle főtt magvakkal történő etetés nemcsak kisebb-nagyobb tavainkon, de a sekély, gyorsan melegedő, lassú folyású csatornákon is rendkívül eredményes. Kezdetben a pontyok, majd a tavasz második felétől az amurok is előszeretettel látogatják a főtt kukoricával, búzával, kenderrel, és természetesen az elmaradhatatlan tigrismogyoróval etetett helyeinket. A sekély, gyorsan melegedő Nádor csatornán nem tudnám elképzelni a tavaszi-nyári...
Idén beneveztem a Szücsi-völgy tóra, egy kétfordulós horgászversenyre. Biztosan sokan láttátok már azt a videót, amelyben Szabó Bence rengeteg óriás dévérkeszeget fogott ezen a vízen. Emiatt a verseny fő célja az volt, hogy megfogjam életem dévérkeszegét, a jó eredmény elérése csak másodlagos volt. Az első fordulóra, március 16. napján került sor. Mivel a víz teljesen ismeretlen volt számomra – annyit tudtam róla, hogy nagyon nagy...
Az első katlovi délutánunk és éjszakánk tapasztalatai és történései alapján kijelenthettük, hogy a mostani túránkat nem az éjszakai kapások fogják uralni. A pontyok aktivitása a nappali órákra esett, végig ez is volt a jellemző - s itt jegyezném meg gyorsan - hogy a tavalyi túránk során viszont csak és kivételesen az éjszakai órák voltak eredményesek, nappal lehetetlen volt kapást kicsikarni. Ritka pillanatok egyike, amikor elállt az eső,...