Azoknak a horgászoknak, akik hozzám hasonlóan kedvelik az éjszakai horgászatokat, biztos vagyok benne, hogy nem kell már bemutatni az Ibite termékcsaládot, hiszen legyen szó, akár feederezésről vagy úszózásról, ezek a világítós kapásjelzők bizony nagy segítségünkre vannak.
Feederes és úszós újdonságok egy kupacban.
Mivel én az esetek döntő többségében feederezek, ezért számomra a spicc jelző ledek jelentenek kiváló alternatívát, ha éjszakai horgászatról van szó.
A kimondottan spiccre rögzíthető kapásjelzőkből már elérhető a Mini és Maxi verzió, így három féle méret közül tudjuk kiválasztani a számunkra megfelelőt.
A minit én, akkor szoktam használni, ha rövidebb távra horgászom, vékonyabb spiccű bottal, hiszen ezt, akár a legvékonyabb spiccre is rá tudom tenni.
A maxi verzió, annyiban különbözik a normál jelzőtől, hogy akár a legvastagabb spiccre is feltudjuk tenni, így könnyebben tudunk érvényesülni, akár a folyóvizeinken is és a fényereje is erősebb lett, ami garantálja, hogy nem fogunk lemaradni egyetlen kapásról sem.
Igencsak széles a választék.
Joggal merül fel a kérdés, hogy melyiket válasszam?
Ezen a horgászaton egy erős, 390-es, pontyos bottal veszem üldözőbe a halakat éppen ezért úgy gondolom, hogy a maxi verzió lehet számomra a megfelelő választás.
Ezek közül én most a piros színűt választottam.
Gyorsan rögzítem is a spiccre és kezdődhet a peca!
Szétcsavarás után csak megfordítom az elemet.
Majd visszateszem, és összecsavarom.
Már működik is!
A spiccre felhelyezésnél, arra kell ügyelni, hogy a zsinórunk külön legyen, így nem kell attól félnünk, hogy esetleg elszakad a zsinórunk dobás vagy fárasztás közben.
Gyorsan összenyomom.
Fent is van!
Dobás közben is stabilan helyezkedik el a spiccen.
100 méterre horgásztam, hiszen a halak még a parttól távolabb eső zónákban tartózkodnak itt a Törökbálinti tavon, ezért ez a minimum távolság, amit meg kell dobni, ha halat szeretnénk fogni.
Kapásra várva.
Első néhány dobásra vártam 6-7 percet majd dobtam újra és bíztam benne, hogy hamarosan elgörbül majd a spiccem.
Így is lett!
Horgon az első ponty. Hiába a százméteres távolság, úgy elgörbítette a spiccet, mint annak a rendje!
Szép kis tükrös volt a tettes!
Úgy gondolom, hogy a sötétben óriási segítséget nyújtanak ezek a jelzők, amiket én mindig előszeretettel használok.
A következő esti horgászaton már melegebb lesz a víz, úgyhogy előveszem a rövidebb, vékonyabb spiccű botjaimat és az Ibite mini kapásjelzőket, aztán feederezek egy jót!
Képek: Molnár Zoltán
Szöveg: Raffer Kristóf
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...
A február végi fagyok miatt eléggé beszűkültek a pergetési lehetőségeim, ugyanis a csukázás ki volt zárva, a közelgő süllőtilalom miatt már a tüskéshátúakat nem akartam zavarni, illetve a domolykózáshoz jócskán visszahűlt a víz. Ekkor érkezett "mentőövként" Szepka barátom és csapattársam meghívása, hogy menjek el vele pergetni a nagycsécsi tóra, ahol igazán különleges élményben lehet részem, ugyanis pisztrángra fogunk horgászni. Ki tudna egy...
A method feeder horgászatra készült felszerelések sorát hivatott erősíteni a nemrégiben megjelent CXP újdonság, a Fine Method család. Kimondottan angolos tavakra való finomabb pálcák ezek, melyek nyéltag feletti átmérője alig nagyobb a karcsú waggler úszókénál. A horgászat népszerűsége következtében egyre szaporábbak Magyarországon a szórakoztató jellegű tavacskák. Angolos jelleggel, kis területen elterülő, viszont annál intenzívebb 2-3 nyaras...
A múlt nyáron jókat balinoztam, az ősszel sokat pergettem csukákra, gyakran wobblereztem süllőkre, bőven tesztelhettem a Wizard termékeket. Szívesen végeztem a „munkát”, amely a pergetőbotok tekintetében csak részben volt újdonság. A pálcák széles családjába tagozódtak be a jól bevált Bokor Spin-es pálcák immár hosszú ideje bizonyító darabjai is. Ezek mellett több pergetőorsó, új zsinórok, műcsalik, apróbb kiegészítő kellékek is alkotói...
A süllőfogás egyre szerényebb esélyekkel kecsegtet itt lent, a déli Tisza szakaszon, ám késő ősztől a fajlagos tilalom kezdetéig mégis sűrűn csónakba szállok és nyomukba eredek. Elöljáróban, no meg azért is, mert azt gondolom, így illik, néhány szóban bemutatkozom én is, és azt is elárulom, hogyan kerül az a bizonyos csizma az asztalra, vagyis a Wizard pergetőfelszerelés a csónakomba. Minden lényeges a képen, az új felszerelés, a Tisza és...