Számtalan alkalommal futottam bele a már sok-sok fülnek ismerősen csengő kérdésbe: létezik-e jó pergető bot húszezer forint alatt? A választ, ami csak elsőre tűnhet egyszerűnek, biztosan sokan fújnák csípőből egyszerre, ha nem lennénk éppen túl a mögöttünk lévő időszak drasztikus áremelkedése okozta agyvérzésen. Nekem is volt belőle néhány higgyétek el, amikor sokkot kaptam a termékek árcímkéiről ordító számjegyektől. Viszont azt kell mondanom a fenti kérdésre, még így a drágulások után is, hogy igen, bizony van jó pergető bot, amiért nem kell húsz darab ezrest (sem) leszurkolnunk!
Nem kell tovább találgatnotok, Wizard Edge Spinnek hívják az Energofish kínálatának legújabb, legmodernebb, legdinamikusabb pergető botját.
Hihetetlen volt, de elsőként az Edge Spin árcédulájára pillantva kerekedett ki úgy a szemem, mint Garfield macska hasa egy kiadós lasagna után. Ennyi pénzért ilyen tudású, ennyire részletesen kidolgozott pergető bot még nem volt a kezemben. Esztétikum, erő, kényelem. Ezek jutottak eszembe, amikor arra gondoltam, hogy mi lenne az a három szó, amivel jellemeznem kellene a Edge Spint.
Első halam az Edge-vel, bár nem sügeres pálca, annyi szent. Arra ott van a még mindig beszerezhető Perch Blade. Ahogy a leírásban is majd olvashatjátok az Edge egy határozott, nagyon gyors, nagyon feszes bot.
Pillekönnyű, mégis könyörtelenül erős minőségi karbonszövet lett választva a bothoz. Kemény, rugalmas, de könnyű Sic gyűrűk kerültek az IM12-es blankra és egy olyan ízlésesen és precízen megtervezett nyélrész, ami véleményem szerint műalkotásnak is beillene.
Karbon berakással könnyített és díszített csavaros orsótartó a marokrész osztott nyélrészén. A kialakítás ergonómiai szempontból is fontos, tökéletesen simul a kezünkbe a bot.
Szolid felirat hirdeti a Wizard Samurai méltó utódját.
A megjelenésen túl az új Edge általános paraméterei is eltérnek a megszokottól. Kezdjük rögtön a hosszúsággal: 215, 235 és 265 cm változatokból válogathatunk A három méret három különféle dobósúly tartományban érhető el, 12-36, 25-55, és 45-95 gramm, így az új botcsalád összesen 9 féle botot vonultat fel. A paletta tehát bőven tartogat lehetőséget és variációkat a választásra, a használatos csalik és célhalak figyelembevételének megfelelően.
Fő a precizitás! A tíz grammos műcsalimat tízes fonott zsinórral és a 215 cm-es, 12-36 grammos botommal pontosan a nádfal elé tudom dobni!
Az Edge tervezésekor fontos volt a súlycsökkentés! Ultrakönnyű, egytalpas gyűrűk gondoskodnak erről, no meg a bot gyors, feszes karakterének megőrzéséről.
A csavaros orsótartó fölött találjuk a gyönyörűen illesztett horogbeakasztó szemet.
Az Edge széria legkönnyebb tagja mindössze 121 gramm, míg a 265 centis 45-95 grammos nagyágyú is bőven a 200 grammos lélektani határ alatt van: a súlya pontosan 177 gramm!
Kedvenc elemem a boton az integrált nyélrész és a markolat. Órákig tudnám nézegetni, annyira finom és elegáns.
Majd Ti is meglátjátok, megtapasztaljátok a bot erejét és feszességét. Tízes fonott alá nem mennék, ezt tekintem a zsinórválasztásnál minimumnak az Edge esetében.
Wizardból a pergetéshez nélkülözhetetlen kapcsok is elérhetők, melyek a gyors és biztonságos csalicserét teszik lehetővé!
Az Edge Spin határozottan egy nagyhalas, nagy, vagy közepes, de nehéz csalikhoz gyártott pergetőbot. Sügérre, domolykóra nyilván nem őt kell választani, de a tíz gramm feletti csalikhoz, süllős gumizáshoz, vagy nagy wobblerekhez egyértelműen őt ajánlom.
Egy óvatlan süllőifjonc avatta fel a nemesebb rablók közül elsőnek az új pergetőbotot.
Kevésbé látogatott, nyugodt vizek háborítatlan rablóinak előszeretettel kínálom fel az egyik legjobban dobható és ingerlően mozgó ASP-t.
Nem hiába csukás szín a piros-fehér. Én is előszeretettel akasztom kapocsba, ha ilyen szép csukákat sejtek a környéken.
A bő kettesre saccolt pettyes bundásnak még bizony van hová felszedni a plusz kilókat. Remélem egy-két év múlva újra találkozunk!
Az Edge engem egyből megfogott, nagyon hiányzott egy ilyen jellegű bot a készletemből. Szeretem ahogy a kezembe simul, a kiegyensúlyozottságát, hogy a nagyobb csalikkal azt csinálok vele, amit akarok. Az erejét és a határozottságát pedig imádni fogjátok!
Forrás: Halmos Mihály
Az első katlovi délutánunk és éjszakánk tapasztalatai és történései alapján kijelenthettük, hogy a mostani túránkat nem az éjszakai kapások fogják uralni. A pontyok aktivitása a nappali órákra esett, végig ez is volt a jellemző - s itt jegyezném meg gyorsan - hogy a tavalyi túránk során viszont csak és kivételesen az éjszakai órák voltak eredményesek, nappal lehetetlen volt kapást kicsikarni. Ritka pillanatok egyike, amikor elállt az eső,...
Újra itt a kis folyók horgászainak böjti időszaka, ugyanis április 15-én megkezdődött a fejes domolykó fajlagos tilalmi ideje. Ilyenkor mindig visszatekintek a horgászatokra és egyfajta összefoglalót készítek (eddig csak fejben, most írásban is), hogy hogyan sikerült a szezon első fele. Nem kertelek, horgász pályafutásom egyik legrosszabb időszaka volt ez halfogás szempontjából, aminek lehetséges okait próbálom fejtegetni ebben az írásban. De ne aggódj Kedves...
Idei katlovi pontyos túránk dátuma az esztendő legcsapadékosabb hetére esett. Ez a szeptemberi hét tényleg a monszunról, és szerencsére azért a pontyokról is szólt, bár ez utóbbiról nem voltunk teljesen meggyőződve, amikor a végig zuhogó esőben, szinte télies sötétséget idéző vastag felhőtakaró alatt utazva falta fel kis csapatunk a Prága felé vezető 500 kilométert. Négy fős társaságunk a katlovi pontyparadicsom egyes számú állását...
A Carp Expert eddigi kiváló ár-érték aránnyal kínált Uni Match botját már éppen elegen használthatták a megelégedett pontyhorgászok, így eljött az ideje, hogy a boltok polcain valami újra leljenek a kíváncsi szemek. A MAX széria szortimentje kiszélesedett, egyúttal megszületett a MAX 2 Match bot, mely a jól ismert és összetéveszthetetlen köntöst öltötte magára. Mivel az eddig - a kínálatból kikerült - Uni Match botot használva próbálhattam ki a...
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...