A Carp Expert Double Tip botok sokoldalúságuknak, és az általuk kínált lehetőségek végtelen tárházának köszönhetően lettek rendkívül népszerűek a horgászok körében, és váltak tulajdonképpen a szortiment egyik legkedveltebb pálcájává. Ezt a sokoldaúságot magam is tapasztaltam az újragondolt Max2 Double Tip botokkal, hiszen egyik nap még hosszúelőkével, 75g-os alagútkosárral keszegeztem, két nap múlva pedig egy másik folyószakaszon a töklevélben vívtam esti harcot a vad, folyóvízi halakkal ugyanazt a pecát szorongatva.
A történet a feeder spiccek folyamatos rángatózásával kezdődik, a tettesek pedig keszegek voltak.
Miután megérkeztek hozzám a botok, megkapták a NeoCast 150+ orsókat, amelyek számomra súlyban és méretben is tökéletesnek bizonyultak rá. A feeder tagot előnyben részesítve felszereltem a két készséget, majd elindultam ki a Sebes-Körös partjára. Sosem horgásztam még itt, de a Berettyó áradt, így nem igazán volt más választásom. Egy viszonylag frekventált, aszfaltozott gáttal határolt partszakaszt választottam, egy behajló fa visszaforgó vizét megcélozva.
Bevetésen az új, Max2 Double Tip botok!
Néhány alapozó gombóc bejutása után szépen lassan előkészítettem a két botomat, majd a vízbe juttattam a végszerelékeimet. Hatalmas meglepetésemre azonban olyan mennyiségű keszeg volt az általam kiválasztott részen, hogy sokszor nem tudtam 2 botot bent tartani egyszerre.
Szebbnél szebb dévérkeszegek vették fel a hosszú előkén és pici horgon felkínált csontit.
A nagyobb halak reményében az egyik előkét átkötöttem, és egy Mangós Concourse Twister csali került a hajszálelőkére. Néhány keszeget sikerült ezzel a készséggel is fogni, de ezen a napon nem volt észrevehetően nagyobb az egyedsúly.
Idő közben a dévérek helyét átvették a szebbnél-szebb bodorkák.
Rendkívül jó szórakozás volt, nagyon jól éreztem magam, a keszegek kapásait pedig a Double Tip bot finomabbik, zöld spiccén teljesen tökéletesen lehetett látni.
Mivel ez csak örömpeca volt, az utolsó kis keszegig mindenki visszanyerte a szabadságát.
Két nap múlva elindultam egy igazi, pontyos helyet keresni, majd a hónaljig érő csalánon átgázolva találtam egy szinte érintetlen, töklevelekkel sűrűn tarkított helyet. Ahhoz, hogy a töklevelek felett tudjam tartani a zsinórom, és majd tudjam irányítani a megakasztott halakat, mindenképpen szükségem volt a Double Tip botjaim 360-as hosszúságára, így a feeder tagot lecseréltem a bojlisra, és a hely megtalálása után pár órával később visszamenve nekivágtam az éjszakának.
A botok a lehető legbiztonságosabban, az oldalt magasított Max1 kapásjelzőkön, és hátul csappantyús bottartókban várták a kapást, természetesen kiengedett fékkel.
Aki esetleg nem olvasta az előző írásom ezekről a pálcákról, azoknak említeném meg, hogy a bot dizájnja egyszerűen parádés, minimalista, még is nagyszerűen mutat. A Max családra jellemző matricázás nagyon jól néz ki a carbon mintán, ezen felül nem kapott különösebb díszítést a széria.
A dizájn is ki lett MAX-olva!
A töklevelek miatt most a NeoCast orsóimon is dobcsere történt, a 25-ös monofil zsinórt lecseréltem 40-esre, illetve a vegetáció "vágásához" elengedhetetlen 25-30 méter fonott zsinór is felkerült, mint egyfajta előtét.
A NeoCast 150+ orsók könnyedsége senkit ne tévesszen meg, nagyon strapabíró eszközökről van szó! Legyen szó nagy távolságú spombozásról, vagy vadvízi halakról, nálam mindenhol tökéletesen teljesítettek!
Na de nézzük, hogy mi is történt az éjszaka során. Este 8 és reggel 8 óra között 5 kapásom volt összesen, ebből 2 halat sikerült megszákolnom. Az első sajnos egy rossz kötés miatt lépett meg, a második a bokorba beugorva megszabadította magát a horogtól, a reggel 8-kor érkező reggeli gyorsvonathoz pedig közöm sem volt, szinte rögtön elharapta a 40-es Fluorocarbon (!) zsinórt. Na de persze nem csak tiszta balszerencse volt ez a peca, hiszen hajnal 2 előtt sikerült megfognom az eddigi legnagyobb folyóvízi pontyomat!
Hajnali vendég, borzalmasan örültem az érkezésének, és annak, hogy ő már nem járt túl az eszemen!
Fantasztikus, erőtől duzzadó nyurga testű tükörponty volt őkelme, természetesen a fertőtlenítés után visszanyerte a szabadságát.
A következő kapásom fél hatkor érkezett, ő volt a reggeli ébresztőm. Igaz, nagyjából fele akkora volt, mint előző társa, de meg merem kockáztatni, hogy legalább ugyanolyan vehemenciával küzdött, mint elődje. Nagyon jó meccset vívtunk a tökben, de a fonott zsinórnak, illetve az annak "szigorúságát" kidolgozó botnak köszönhetően sikerrel zárult a fárasztás.
A horgászok élete nem csak játék és mese.. de a halak bizony az akadókban bújnak, itt kell őket keresni, és a megfelelő felszereléssel megfogni őket onnan!
Egészséges tőponty, szerintem sokan örülnének egy ilyen vadvízi ébresztőnek!
Azt gondolom, hogy a fenti gondolatok és képek tökéletesen alátámasztják azt, hogy a legújabb technológiák felhasználásával készült Carp Expert Max2 Double Tip botokkal ki-MAX-oltuk a sokoldalúságot!
Szabó Attila
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...
A felejthetetlen bulgáriai method vb után egy hét volt mindösszesen arra, hogy fejben és mindenhogyan felkészüljek az idei egyéni method döntőre, melyet egy többé-kevésbé ismeretlen és új pályán, a maconkai 2-es versenypályán rendeztek. Sőt, a döntő előtti vasárnap még volt egy befejezendő “ügyem” Törökbálinton, ahol az év legjobb dévéres pecájával tudtam végül egy többfordulós sorozatot megnyerni… Aztán a másnap reggel már Maconkán talált...
Monitorom derengése, mint távoli jelzőfény figyelmeztet az előttem álló feladatokra, de tekintetem újra és újra az íróasztalomon lévő serlegekre téved. Képtelen vagyok koncentrálni, annyi új élmény, felejthetetlen pillanat, és egy újonnan megismert közösséghez való tartozás felemelő érzése kavarog bennem. Az elmúlt hétvége, a 2. MOL horgászverseny emlékképei. Úgy hozta az élet, hogy a MOL-csoporthoz tartozó MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.-nél...
A Tisza az egész életem végig kiséri mai napig. Gyerekként a folyón tanultam meg horgászni, és annak kikötőjében, a hétvégi bulik előtt a szegedi rakpart ikonikus gyülekező hely volt, de egy találkozásnak is remek állomás. A munka helyem is ennek a folyónak a partján van: egy tradicionális halászcsárda. Az egyik kedvenc horgászvizem. Előre le szeretném szögezni, hogy nem tartom magam nagy rablóhalas horgásznak. Szeretek beülni a csónakomba és kevés...