Tudtam, hogy az év második pergetése nem a halakról fog szólni, inkább a felszerelésen, az új műcsalik megismerésén lesz a hangsúly. Egy zenészhez tudnám hasonlítani magam, aki az élete koncertjére készülve gondosan behangolja új gitárját, hogy még véletlenül se érjék meglepetések, amikor közönség elõtt kell játszania.
A vadonatúj „motyók”: EnergoTeam EXCALIBUR FD 3000, Ryobi ECUSIMA 2000, EnergoTeam Classic Pike Trio 300. Azoknak, akik az alábbiakban csodákat és hatalmas halakat ábrázoló képeket várnak, elárulom, hogy csalódni fognak, hisz abban a bizonyos bányatóban annyira kevés hal lakik, hogy évente talán két-három domolykóról hallani, amit pergetve fognak, kb. fele annyi pisztrángról, csukát meg csak telepítéskor láttam benne, ja és a tavaly egyszer rabolni (de azt amúgy is tilalom védi).
Egyszóval ez a senki vize, ahonnan a halakat hosszú évekig csak vitték a horgászok, senki nem tett bele semmit. Talán az idéntől másként lesz, én reménykedem…
Épül az új stég… Minden esetre az izgalom ugyanaz, mintha tutira mennék, hisz ott van a „sok motyó”, amit össze kell rakni, be kell hangolni, és véleményt kell formálni róla, hogy amikor a halak előtt kell játszani, tudjam mikor hová kell nyúlnom. Persze, azért ha valami megütné a woblert, nem esnék kétségbe, és nem sértődnék meg senkire…Esély valamivel több, mint a nulla, így a remény is ott alszik, valahol bennem, amit csak egy hal okozta gyenge koppantás tud felébreszteni...
Közel 3 hónapos szünet után, az is felemelő érzés, hogy kint a parton a felszerelésekkel bíbelődök. Ennek már van némi köze a pergetéshez. A helyszínre érve, meglepetésre egy hosszú, vízre épített stég fogadott, ami annak lehet a jele, hogy valaki „idegen” akar valamit kezdeni ezzel a kis, évek óta árvának kikiáltott tavacskával. Hajrá, csak bíztatni tudom az idegent! Na de kanyarodjunk is vissza az eredeti ösvényre, a vizek problémáját, majd máshol tárgyaljuk, lássuk, hogy mit is hoztam magammal.
A télen a számos műcsali mellett egy
EnergoTeam EXCALIBUR FD 3000-es és egy
Ryobi ECUSIMA 2000-es orsóval lettem gazdagabb, melyek már régóta várják azt a pillanatot, hogy zsinór kerülhessen a dobjukra, majd a megfelelő bottal társítva munkára fogjam őket.
Igen, a zsinórrakás megtörtént mindkét orsóra SUFIX fonott került.
Az EXCALIBUR FD 3000-es 135 méter 0,18 mm-es,
SUFIX PERFORMANCE BRAID zsinórt kapott, mely megérdemel egy néhány szavas kitérőt.
Ez egy új mikrószálas technológiával készülő, legmesszebbre dobható és legharmonikusabban összeállított pergetőzsinór, mely a versenyhorgászok igényeit is tökéletesen kielégíti. Számomra még újdonság, hisz most csévélek elõször orsóm dobjára ebből a „szuperzsinórból”, de biztos vagyok benne, hogy jól választottam, hisz csupa jókat hallani róla.
A csukákkal majd alaposan megvallatom. Végül, de nem utolsó sorban, a három részes
EnergoTeam Classic Pike Trio pálca összerakása maradt, melyet főleg a hossza, és a szállítási hossza miatt választottam, na meg persze az újdonság miatt.
Habár én is, mint sokan mások a pergető horgászok közül a rövid és maximum két részes pálcákra esküszök, volt már, hogy fárasztáskor szükség lett volna arra a három méterre, amivel ez a bot rendelkezik.
Íme egy igazi csukázó pergető bot, három részes kiszerelésben. Az, hogy ez a pergető pálca három részesre lett megálmodva és kivitelezve, ne riasszon el senkit a választás gondolatától, hisz a toldások precíz illesztését tökéletesen megoldották a High Grade Carbon tagokon, melyet a tervezés alatt végzett tesztek is bizonyítanak.
Sokan nincsenek megelégedve a botok szállítási hosszával, az utazás, tárolás gyakran okoz gondot. Ez a gondolat adta a formabontó három részes csukázó pergető bot ötletét.
A 30-60 grammos dobósúlya, a „B” akciója méltó egy igazi csukázó bothoz.
Úgy látom az illesztésekkel, sincs gond. Jónak tűnik! Most, hogy végre egyben a zsinór, orsó, bot, jöhet néhány dobás, hisz számos műcsali várja már a doboz mélyén, hogy vízbe kerüljön. Nekik is a kedvükben akarok járni, így sorra minden új darabot megúsztatok, és hibákat próbálok felfedezni mozgásukban. Bevallom nem sikerült.
Kár, hogy ebben a tóban nincs fekete sügér… Különösen kíváncsi voltam a legújabb szerzeményemre, egy illetve két
Salmo Pop popperre hisz, hogy őszinte legyek, soha nem volt szerencsém kipróbálni a pergetés effajta módját. Remélem, az idén összejön ez élesben is. Természetesen előkerült még a dobozból néhány
Salmo Pike néhány
Slider is, melyeket a tavaszra tervezett Duna-Deltai kirándulásra próbálok lelkileg felkészíteni. Mert ezeknek a wobblereknek biza lelkük van!
A legújabb Salmo szerzemények. Néhány Pike. Miután minden csukás szereléket „kivégeztem”, vessünk egy pillantást egy finomabb összeállításra, melyet a kisebb ragadozóknak szánok az idei szezonban.
A tavaly már bizonyított
EnergoTeam 2,40m-es SPIN BLADE 10-30 g pálca most egy vadonatúj orsót kapott, melynek dobját
Sufix Matrix Pro zsinór tölti ki.
Igen egy Ryobi ECUSIMA 2000-es orsóról van szó, mely tökéletesen illik a bot stílusához, tulajdonságaihoz. Szerintem jó párost sikerült összeállítanom, így a csuka, harcsa és süllő mellett a kisebb ragadozók is reszkethetnek az elkövetkező szezonban.
Ryobi ECUSIMA 2000, amit gondolom senkinek sem kell bemutatni. Így állok kérem, teljesen felkészülve az új szezonra. Két új orsóval, egy vadonatúj bottal, meg néhány tucat új műcsalival gazdagabban várom, hogy végre az időjárás is kegyes legyen hozzám és élesben is bizonyíthassanak a fent említett felszerelések.
Ígérem, amint lehet, munkába fogom őket és beszámolok majd az eredményekről, tapasztalatokról.