Az idei ősz bővelkedett a Maty-éri horgászatokban, hiszen az I. Energofish Feeder Race után alig egy hónappal ismét Szegedre vezetett a magyar finomszerelékes feeder mezőny útja. Az apropó ezúttal a 2017-es szezon utolsó pontszerző versenye, a Maros Mix Feeder Kupa volt. A viadal végére kialakult a 2018-as válogatott keret, valamint a ranglista első három helyezettjének kiléte is kikristályosodott, így a tét óriási volt! Csapatunkból Béla, Józsi, Zoli és én is jelen voltunk a versenyen, sőt, kapitányunk, Lukácsi Béla is úgy döntött, hogy megméretteti magát ebben a nagyon erős, nemzetközi mezőnyben, így 5-en vágtunk neki az utolsó ranglistaversenynek.
Túlzás nélkül állíthatom, hogy a Maty-éri peca fekszik nekünk a legjobban, hiszen a legtöbb tapasztalatunk egyértelműen a pontyhorgászatban van. Szerencsére az utóbbi versenyeken sikerült is igazolnunk ezt, hiszen több kimagasló eredményt is elértünk ezen a pályán. Nem titok, nagy reményekkel és roppant bizakodóan vártuk a Maros Mix Kupát is.
Az edzésnapokon, bár nagyon hasonlóan horgásztunk...
A tréningekre úgy érkeztünk, hogy viszonylag tiszta elképzelésünk volt arról, hogy hogyan és mivel szeretnénk majd a hétvégén horgászni, de természetesen kipróbáltunk olyan megoldásokat is, amelyek hatékonyságát illetően nem volt még elég tapasztalatunk. A konkrétumok nyelvén mindez a követezőket jelenti. Abban biztosak voltunk, hogy sötét színű, finomszemcsés és édes etetőanyaggal kell majd horgászni, hiszen a tavalyi versenyen is az e fajta keverékek működtek igazán hatékonyan. A kaját illetően csak egyetlen dologgal kapcsolatban kellett döntést hoznunk, mely annak az aromatartalma volt. Tavasszal, a hasonló időjárási körülmények között megrendezett Tubertini Feeder Kupán sokkal jobbnak bizonyultak az aromás keverékek, míg az egy hónappal ezelőtti Feeder Race-en a natúr etetőanyagok működtek jobban.
…mégis mindenki kipróbált valamilyen aprónak tűnő módosítást, ami vagy működött, vagy nem!
Béla már az első edzésnapon is remekelt!
Szebbnél szebb pontyokat zsákmányolt.
A két tréningnap tapasztalatainak köszönhetően az aromás verziót választottuk, hiszen jóval több botvivős kapást köszönhettünk az intenzívebb etetőanyagnak. A felhasznált aroma mennyisége meghökkentőnek tűnhet, azonban már sokadszor bizonyult jó döntésnek az ilyen mértékű felhasználása. A 3 zacskó száraz keverékhez, melynek alapja egyébként 1-1 kilogramm TTX és Benzar Serie Feeder Carp etetőanyag volt, természetesen megsötétítve, 1-1 flakon scopex és karamell aromakoncentrátum került. Így egy nagyon tömény, a Maty-ér pontyainak mégis kedvére való etetőanyaggal pecáztunk mindkét fordulóban.
A két edény tartalma látszólag ugyanaz, az egyik azonban aromás, a másik natúr etetőanyagot rejtett.
Nem csak a pergetésben jeleskedik!
A versenyfordulók nagyon technikásnak bizonyultak, hiszen egy-egy elgondolás csak néhány halat adott. Gyakran kellett váltani, módosítani a kukorica feltűzésén, plusz kukoricát, esetleg élő anyagot is kellett bejuttatni, de esetenként a kosárba rakott etetőanyag további aromázása hozta meg a kapást. Azok a horgászok örülhettek a végén, akik ezeket a váltásokat jó érzékkel lépték meg, hiszen több szektorban is csak 1-1 hal döntötte el a helyezéseket. Némi szerepe persze a szerencsének is volt, hiszen a megfogott pontyok átlagsúlya is sokat számíthatott, azonban a két forduló során egyértelműen kirajzolódott, hogy kiknek sikerült az adott szituációkat a legjobban megoldaniuk.
![]() |
![]() |
Az első fordulóban mindenki jót horgászott, hiszen a 15-16 fős, nagyon erős szektorokban rendre sikerült az első 7 hely valamelyikét megcsípnünk, sőt, a Kapitány úr, Béla sem vallott szégyent 11. helyezésével. Kovács Béla 33 780 grammos fogásával a szélső szektor 2. helyén zárt Vidó Ferenc mögött, én pedig ugyanebben a szektorban 24 980 grammal a 7. helyen végeztem. Zoli 16 030 grammot fogva szektor 3. lett, míg Józsi szintén 3 pontot szerzett, fogott súlya pedig 18 610 gramm volt. Azt hiszem, joggal örülhettünk ezeknek az eredményeknek! Nem láttunk okot arra, hogy változtassunk a taktikán, hiszen az remekül működött, így ugyanazt a kaját kevertük vasárnapra is, és a meghorgászott távok tekintetében sem váltottunk.
![]() |
![]() |
Vasárnapra némileg kevesebb lett a hal a pályán, ennek ellenére sokan jutottak 15 kg fölé. Szerencsére Zoli és Józsi is ilyen volt, előbbi 19 440 grammal megnyerte szektorát, a sors fintora, hogy éppen Józsi előtt, akivel ugyanabban a szektorban horgásztak és, aki 18 300 grammot fogott. Mindketten parádés hétvégét zártak, biztosak voltunk abban, hogy benne lesznek az első 20-ban! Kovács Bélával a második fordulóban is ugyanabban a szektorban horgásztunk, de sajnos kevésbé sikeresen, hiszen Béla 10. lett 8260 grammal, én pedig 8. lettem 10 660 grammos fogással. Lukácsi Béla viszont vasárnap is bizonyította, hogy nem csak a pergetéshez ért, hiszen 16 fős szektorában ezúttal 9. lett!
Végeredmény
Az eredményhirdetés során kiderült, hogy Zoli és Józsi is értékes ranglistapontokkal, na meg tárgynyereményekkel gazdagodott, hiszen előbbi a 8., utóbbi pedig a 11. helyen zárt a 122 versenyző közül. Igazán remek eredmény ez, úgy gondolom! Egyébként mindannyian befértünk a mezőny első felébe, hiszen Béla 32. lett, én pedig az 56. helyen zártam.
Nem véletlen az a mosoly, szuper hétvégét zártak a srácok!
A Maros Mix Feeder Kupa után kialakult a 2018-as válogatott keret. A csapat minden tagjának gratulálunk, és sok sikert kívánunk nekik a 2018-as világbajnokságra, ahol hazánkat fogják képviselni! Mi pedig tovább gyűjtjük a tapasztalatokat és bízunk benne, hogy jövőre még közelebb kerülünk majd az élmezőnyhöz! Addig is, köszönjük a sok biztató üzenetet mindenkinek! Csapatunk eredményeiről, hétköznapi horgászatairól első kézből kaphattok további információt a Benzar Mix Hungary Facebook oldalon, úgyhogy érdemes minket követni!
Forrás:Szabó Bence,Fotók: Lukácsi Béla és Szabó Bence
Még április utolsó hetében kapott kis csapatunk lehetőséget arra, hogy az Alföld szívében, az akasztói pontyparadicsomban horgásszon. A gyönyörű környezetnek, a színükben, méretükben és habitusukban is különleges, saját nevelésű szíki óriáspontyoknak ugyan ki tudott volna ellenállni? A nappali órák nyarat idéző hősokkja, és a napok óta változatlanul magas légnyomás nem sok jóval kecsegtetett, de még szép, hogy megpróbáltuk. A klasszikus, sokat...
A lassú felmelegedés és a megállíthatatlanak tűnő, folyamatos apadás jellemezte nyár legelejére a pontyairól és amurjairól híres Nádor csatornát. A tiszta, sekély vízben az átütő fény miatt a halak, pláne a nagytestű egyedek rendkívül óvatosan táplálkoztak, kerültek minden gyanúsat, nagyon nehéz volt túljárni az eszükön a könnyűnek és egyszerűnek amúgy sem nevezhető pályán. A csatorna vizszintjének apadását tökéletesen nyomon...
Megvallom őszintén, pergetni és különösen balinozni én akkor szeretek, amikor éhes halra horgászhatok és a balinok harsány rablásaikkal messziről árulkodnak arról, hogy hol is találom őket. Node ehhez az is kell, hogy erre felkészülten járjam a vizek partját, vagyis MINDIG legyen nálam egy alkalmas felszerelés. Volt egy olyan szakasza az életemnek, amikor sokat utaztam és az útvonal érintette a Tiszát, a Hármas, majd a Sebes Köröst, Berettyót, így...
A különféle főtt magvakkal történő etetés nemcsak kisebb-nagyobb tavainkon, de a sekély, gyorsan melegedő, lassú folyású csatornákon is rendkívül eredményes. Kezdetben a pontyok, majd a tavasz második felétől az amurok is előszeretettel látogatják a főtt kukoricával, búzával, kenderrel, és természetesen az elmaradhatatlan tigrismogyoróval etetett helyeinket. A sekély, gyorsan melegedő Nádor csatornán nem tudnám elképzelni a tavaszi-nyári...
Idén beneveztem a Szücsi-völgy tóra, egy kétfordulós horgászversenyre. Biztosan sokan láttátok már azt a videót, amelyben Szabó Bence rengeteg óriás dévérkeszeget fogott ezen a vízen. Emiatt a verseny fő célja az volt, hogy megfogjam életem dévérkeszegét, a jó eredmény elérése csak másodlagos volt. Az első fordulóra, március 16. napján került sor. Mivel a víz teljesen ismeretlen volt számomra – annyit tudtam róla, hogy nagyon nagy...
Az első katlovi délutánunk és éjszakánk tapasztalatai és történései alapján kijelenthettük, hogy a mostani túránkat nem az éjszakai kapások fogják uralni. A pontyok aktivitása a nappali órákra esett, végig ez is volt a jellemző - s itt jegyezném meg gyorsan - hogy a tavalyi túránk során viszont csak és kivételesen az éjszakai órák voltak eredményesek, nappal lehetetlen volt kapást kicsikarni. Ritka pillanatok egyike, amikor elállt az eső,...