Biztos nem vagyok egyedül, azzal kapcsolatban, hogy bizony még télen is rendszeresen járok a vízpartra és nem teszem el a feeder botjaimat pihenni, hanem igyekszem ilyenkor is a békés halakat megfogni, annak ellenére, hogy a tél már nem a legbiztosabb évszak, ha ezeknek a halaknak a horgászatáról van szó.
Sokaknak ismerős lehet ez a kép, hiszen egy közkedvelt tavon horgásztam, ami nem volt más, mint a Palotavárosi-Felső tó.
Télen törekszem arra és szerintem törekedni is kell rá, hogy, olyan vizeket látogassunk, ahol biztosan tudjuk, hogy sok hal van, ismerjük már, tudunk róla néhány információt, hiszen betlizni senki nem szeret, pláne nem a hidegben.
Apropó hideg, a másik dolog, amit személy szerint én nem kedvelek ilyenkor, az a szerelés. Hideg, fagyos kézzel felszerelni a botot, na ez aztán soha nem lesz a kedvenc tevékenységem. Éppen ezért télen sokszor szavazok bizalmat a különböző előre elkészített végszerelékeknek.
Látható is, hogy van választék bőven!
Az első a dupla szett, amiben 2-2 szerelék van.
A csomag áll 2db fixen megütköztetett kosárból, alatta fonott zsinórból elkészített, csalitüskés 10-es méretű horog, amihez jár egy a kosárhoz passzoló method töltőszerszám, illetve egy doboz csali is.
Ennek a dupla szereléknek két verziója van, az egyik a sima method kosaras, a másik pedig a vezetőszárral ellátott, távdobó kialakítású verzió.
Az elérhető méretek:
-Klasszikus verzó: 40+40g, 50+50g, 60+60g
-Long cast verzió: 40+40g, 50+50g, 65+65g
Ezen képen az imént említett dupla szettekben található végszerelék van, viszont itt a csomag csak és kizárólag egy komplett végszereléket tartalmaz.
A méretek megegyeznek a dupla szettes kosarak méreteivel.
Sok, olyan víz van, ahol télen is kell bejuttatni mennyiséget, ahhoz hogy eredményesek lehessünk, ehhez kiváló alternatíva lehet ez a kosár.
Egy bordás kosár, ami alatt szintén egy fonott zsinórra kötött horogelőke van, illetve egy fix szerelékre van kötve. Elérhető 25-35-45 grammos kivitelben, illetve mindegyikhez van egy plusz 20 grammos súly, amit ha szeretnénk használni, akkor csak rá kell húzni a kosár belső szárára.
Fontos megjegyezni még egyszer, hogy ezek fix végszerelékek, tehát csak is kizárólag, olyan tavon tudjuk használni, ahol lehet ütköztetni kosarat és nem kell csúszó végszereléket alkalmazni. Hogy melyiket választottam ezen a pecán? Mindjárt kiderül, viszont előbb keverjünk egy kis etetőanyagot!
Kedvenc keverékeim közül az egyik.
Fél-fél zacskó pellethez tettem kb 200ml epres aromát, ezzel is igyekeztem növelni a csalogatóanyag fogósságát, hiszen úgy vettem észre, hogy télen bizony már jól jönnek az, ehhez hasonló extra adalékanyagok, és rendre használom is ezeket.
390-es Universal, erősebb, gerinces bot, hiszen pontyra horgászunk!
8500-as Concourse orsó, ez az orsó bátran ki merem jelenteni, hogy bármely 390-420-as feederre kiváló választás lehet.
Hoppá! Horgon is az első hal.
Ahogyan látszik is, a választásom a Long cast végszerelékre esett. Hogy miért?
Biztosan kitalálták már, hogy a hosszabb bottal és a nagyobb méretű orsóval bizony messze horgászom, ehhez pedig szintén szükség van egy távdobó, vezetőszárral ellátott kosárra, ami jelen esetben 65grammos volt és hozzá segített a nagy szélben, ahhoz, hogy pontosan tudjak horgászni erre a 80 méteres távolságra.
Mivel egy doboz csali is van a dupla szettben, ezért természetesen ezt tűztem a tüskére.
Látszik a jó akadás, a fix végszereléknek köszönhetően sokkal kevesebb halvesztésünk lehet.
Szép kis tükrös volt az első kifogott hal.
Remek páros!
Ez a bot nem véletlenül kapta az Universal nevet, hiszen én személy szerint a 390-es változatával 60 métertől egészen 100 méterig horgászom.
Már nem kell, azon agyaljunk, hogy a hidegben nem szeretnénk szerelni, mi van akkor, ha esetlegesen beszakítunk egy szereléket, hiszen egy egyszerű kötéssel felkötjük a forgót a főzsinórunkra és már kész is a szerelés, kezdődhet a peca!
Sokat horgászom ezekkel a végszerelékekkel, próbáljátok ki, ti is.
Szöveg: Raffer Kristóf
Kép: Molnár Zoltán
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...
A február végi fagyok miatt eléggé beszűkültek a pergetési lehetőségeim, ugyanis a csukázás ki volt zárva, a közelgő süllőtilalom miatt már a tüskéshátúakat nem akartam zavarni, illetve a domolykózáshoz jócskán visszahűlt a víz. Ekkor érkezett "mentőövként" Szepka barátom és csapattársam meghívása, hogy menjek el vele pergetni a nagycsécsi tóra, ahol igazán különleges élményben lehet részem, ugyanis pisztrángra fogunk horgászni. Ki tudna egy...
A method feeder horgászatra készült felszerelések sorát hivatott erősíteni a nemrégiben megjelent CXP újdonság, a Fine Method család. Kimondottan angolos tavakra való finomabb pálcák ezek, melyek nyéltag feletti átmérője alig nagyobb a karcsú waggler úszókénál. A horgászat népszerűsége következtében egyre szaporábbak Magyarországon a szórakoztató jellegű tavacskák. Angolos jelleggel, kis területen elterülő, viszont annál intenzívebb 2-3 nyaras...
A múlt nyáron jókat balinoztam, az ősszel sokat pergettem csukákra, gyakran wobblereztem süllőkre, bőven tesztelhettem a Wizard termékeket. Szívesen végeztem a „munkát”, amely a pergetőbotok tekintetében csak részben volt újdonság. A pálcák széles családjába tagozódtak be a jól bevált Bokor Spin-es pálcák immár hosszú ideje bizonyító darabjai is. Ezek mellett több pergetőorsó, új zsinórok, műcsalik, apróbb kiegészítő kellékek is alkotói...
A süllőfogás egyre szerényebb esélyekkel kecsegtet itt lent, a déli Tisza szakaszon, ám késő ősztől a fajlagos tilalom kezdetéig mégis sűrűn csónakba szállok és nyomukba eredek. Elöljáróban, no meg azért is, mert azt gondolom, így illik, néhány szóban bemutatkozom én is, és azt is elárulom, hogyan kerül az a bizonyos csizma az asztalra, vagyis a Wizard pergetőfelszerelés a csónakomba. Minden lényeges a képen, az új felszerelés, a Tisza és...