Amikor a pörgős, sűrített tempóban zajló versenyszezonból ki szeretnék egy kicsit szakadni, akkor általában a Dunára vagy pedig egy nagyhalas tóra megyek.
Jelen esetben a Fehérvárcsurgói víztározóra látogattam el, hiszen a tározóban nagy számban megtalálhatóak, akár 15-20kg feletti pontyok is, és bíztam benne, hogy sikerül majd ezekből is egyet partra segíteni.
A felszerelésemet, illetve a csalogatóanyagokat is a nagyhalak ízléséhez igazítottam, hiszen rájuk pályáztam.
Etetésre szánt főtt kukorica, bojlival kiegészítve.
Alapozásnak körülbelül 1,5-2kg került be 100 méterre, etetőrakéta segítségével és úgy terveztem, hogy 20-30 percenként rá etetek 8-10 dobással, ezzel is igyekeztem ápolni az etetést.
Nem tudtam kellően felkészülni a horgászatra, ezért horogkötésre sem volt időm, na nem baj, ezeket az előkéket gyakran használom és tudom, hogy bírják a strapát!
Kosárba egy magas fehérje tartalmú pellet mix került, csalinak pedig a hozzá passzoló Concourse Twister!
Ezt a kombinációt bizony nem vetik meg a nagyhalak!
Mivel már az alapozó etetésemet is nagy távolságra készítettem el és az volt a tervem, hogy az etetés mögött horgászok céltudatosan nagyhalra, ezért egy, olyan bottal kellett készüljek, amivel szükség esetén tudok dobni, akár 130 métert is…
Ezért választottam a 450-es Concourse Method Feedert.
Kezdésnek persze nem, ilyen messzire horgásztam, hanem 120 méterre akasztottam ki a klipszet, és bizakodva dobáltam, ezt a távolságot.
Működött is, hiszen folyamatosak voltak a kapások!
Kisebb 5-6kg-os pontyok görbítették szinte minden dobásra a spiccet.
Első dobásra sikerült ugyan, egy nagyobb 10-12kg körüli pontyot fogjak, de bizakodtam benne, hogy lesz még nagyobb is.
Sokat tanakodtam, amig arra jutottam, hogy bele próbálok az éjszakába, ezért egy kicsit megtoldottam a horgászatra szánt időt!
Elő is kerestem a táskámból, a kapásjelzőket…
...és már fel is helyeztem a spiccekre. Jöhetnek a halak sötétbe is!
Dobtam, dobtam, dobtam, de valahogy nem sikerült nagyobb pontyot fogjak, pedig becsülettel etettem, még sötétbe is, hiszen volt szembe fény, ami jó támpontot biztosított, ezért tudtam sötétbe is pontosan etetni.
Jó néhány üres dobás után úgy döntöttem, hogy még rá húzok a távolságra és még messzebb próbálkozok körülbelül 125-130 méter között akasztottam be a klipszbe a zsinórt, majd bedobtam, kiengedtem a féket és egy bő tíz perc múlva a fék hangjára lettem figyelmes!
Végre, bevágást követően éreztem, hogy nagy hal küzd a horgon, és egy kíméletes, de gyors fárasztás után sikerült megszákolnom az este legnagyobb halát!
Igen! Sikerült, meglett a hőn áhított nagy hal!
Fontos tapasztalat volt, ezen a horgászaton, hogy a sikerhez bizony előfordul, hogy a komfortzónánkból ki kell lépjünk. Gondolok itt jelen esetben, az esti horgászatra, az extrém nagy távolságra, vagy a method feederezés során bojlival történő etetésre.
Érdekes kombinációk, az biztos, de ezen a pecán az, ilyenek segítettek hozzá a nagytestű pontyokhoz!
Szerző, képek: Raffer Kristóf
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...
A hideg vízi pontyhorgászat során figyelembe kell vennünk azt az el nem hanyagolható tényt, hogy a pontyok aktivitása az ősz elejéhez képest jelentősen csökkent. A horgászatunk sikeressége a megfelelő technika és a csali használatán múlik! Hűlő, 12 foknál alacsonyabb vizeken is előszeretettel alkalmazom a PVA módszer előnyeit, ott, ahol dobótávon belül számíthatok a pontyok kapásaira. Novemberi horgászatom helyszínéül a...
A február végi fagyok miatt eléggé beszűkültek a pergetési lehetőségeim, ugyanis a csukázás ki volt zárva, a közelgő süllőtilalom miatt már a tüskéshátúakat nem akartam zavarni, illetve a domolykózáshoz jócskán visszahűlt a víz. Ekkor érkezett "mentőövként" Szepka barátom és csapattársam meghívása, hogy menjek el vele pergetni a nagycsécsi tóra, ahol igazán különleges élményben lehet részem, ugyanis pisztrángra fogunk horgászni. Ki tudna egy...
A method feeder horgászatra készült felszerelések sorát hivatott erősíteni a nemrégiben megjelent CXP újdonság, a Fine Method család. Kimondottan angolos tavakra való finomabb pálcák ezek, melyek nyéltag feletti átmérője alig nagyobb a karcsú waggler úszókénál. A horgászat népszerűsége következtében egyre szaporábbak Magyarországon a szórakoztató jellegű tavacskák. Angolos jelleggel, kis területen elterülő, viszont annál intenzívebb 2-3 nyaras...
A múlt nyáron jókat balinoztam, az ősszel sokat pergettem csukákra, gyakran wobblereztem süllőkre, bőven tesztelhettem a Wizard termékeket. Szívesen végeztem a „munkát”, amely a pergetőbotok tekintetében csak részben volt újdonság. A pálcák széles családjába tagozódtak be a jól bevált Bokor Spin-es pálcák immár hosszú ideje bizonyító darabjai is. Ezek mellett több pergetőorsó, új zsinórok, műcsalik, apróbb kiegészítő kellékek is alkotói...
A süllőfogás egyre szerényebb esélyekkel kecsegtet itt lent, a déli Tisza szakaszon, ám késő ősztől a fajlagos tilalom kezdetéig mégis sűrűn csónakba szállok és nyomukba eredek. Elöljáróban, no meg azért is, mert azt gondolom, így illik, néhány szóban bemutatkozom én is, és azt is elárulom, hogyan kerül az a bizonyos csizma az asztalra, vagyis a Wizard pergetőfelszerelés a csónakomba. Minden lényeges a képen, az új felszerelés, a Tisza és...