Amikor a pörgős, sűrített tempóban zajló versenyszezonból ki szeretnék egy kicsit szakadni, akkor általában a Dunára vagy pedig egy nagyhalas tóra megyek.
Jelen esetben a Fehérvárcsurgói víztározóra látogattam el, hiszen a tározóban nagy számban megtalálhatóak, akár 15-20kg feletti pontyok is, és bíztam benne, hogy sikerül majd ezekből is egyet partra segíteni.
A felszerelésemet, illetve a csalogatóanyagokat is a nagyhalak ízléséhez igazítottam, hiszen rájuk pályáztam.
Etetésre szánt főtt kukorica, bojlival kiegészítve.
Alapozásnak körülbelül 1,5-2kg került be 100 méterre, etetőrakéta segítségével és úgy terveztem, hogy 20-30 percenként rá etetek 8-10 dobással, ezzel is igyekeztem ápolni az etetést.
Nem tudtam kellően felkészülni a horgászatra, ezért horogkötésre sem volt időm, na nem baj, ezeket az előkéket gyakran használom és tudom, hogy bírják a strapát!
Kosárba egy magas fehérje tartalmú pellet mix került, csalinak pedig a hozzá passzoló Concourse Twister!
Ezt a kombinációt bizony nem vetik meg a nagyhalak!
Mivel már az alapozó etetésemet is nagy távolságra készítettem el és az volt a tervem, hogy az etetés mögött horgászok céltudatosan nagyhalra, ezért egy, olyan bottal kellett készüljek, amivel szükség esetén tudok dobni, akár 130 métert is…
Ezért választottam a 450-es Concourse Method Feedert.
Kezdésnek persze nem, ilyen messzire horgásztam, hanem 120 méterre akasztottam ki a klipszet, és bizakodva dobáltam, ezt a távolságot.
Működött is, hiszen folyamatosak voltak a kapások!
Kisebb 5-6kg-os pontyok görbítették szinte minden dobásra a spiccet.
Első dobásra sikerült ugyan, egy nagyobb 10-12kg körüli pontyot fogjak, de bizakodtam benne, hogy lesz még nagyobb is.
Sokat tanakodtam, amig arra jutottam, hogy bele próbálok az éjszakába, ezért egy kicsit megtoldottam a horgászatra szánt időt!
Elő is kerestem a táskámból, a kapásjelzőket…
...és már fel is helyeztem a spiccekre. Jöhetnek a halak sötétbe is!
Dobtam, dobtam, dobtam, de valahogy nem sikerült nagyobb pontyot fogjak, pedig becsülettel etettem, még sötétbe is, hiszen volt szembe fény, ami jó támpontot biztosított, ezért tudtam sötétbe is pontosan etetni.
Jó néhány üres dobás után úgy döntöttem, hogy még rá húzok a távolságra és még messzebb próbálkozok körülbelül 125-130 méter között akasztottam be a klipszbe a zsinórt, majd bedobtam, kiengedtem a féket és egy bő tíz perc múlva a fék hangjára lettem figyelmes!
Végre, bevágást követően éreztem, hogy nagy hal küzd a horgon, és egy kíméletes, de gyors fárasztás után sikerült megszákolnom az este legnagyobb halát!
Igen! Sikerült, meglett a hőn áhított nagy hal!
Fontos tapasztalat volt, ezen a horgászaton, hogy a sikerhez bizony előfordul, hogy a komfortzónánkból ki kell lépjünk. Gondolok itt jelen esetben, az esti horgászatra, az extrém nagy távolságra, vagy a method feederezés során bojlival történő etetésre.
Érdekes kombinációk, az biztos, de ezen a pecán az, ilyenek segítettek hozzá a nagytestű pontyokhoz!
Szerző, képek: Raffer Kristóf
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...
A felejthetetlen bulgáriai method vb után egy hét volt mindösszesen arra, hogy fejben és mindenhogyan felkészüljek az idei egyéni method döntőre, melyet egy többé-kevésbé ismeretlen és új pályán, a maconkai 2-es versenypályán rendeztek. Sőt, a döntő előtti vasárnap még volt egy befejezendő “ügyem” Törökbálinton, ahol az év legjobb dévéres pecájával tudtam végül egy többfordulós sorozatot megnyerni… Aztán a másnap reggel már Maconkán talált...