Azok, akik method pecával kergetnék a halakat, mára óriási választékból tudnak szemezgetni a horgászbotok tekintetében. Az egészen kis dobósúlyú, rövid és rendkívül finom pálcáktól kezdve, egészen az akár 450cm hosszúságú, bojlis dobósúlyokat kenterbe verő botokig bezárólag töprenghet az ember, hogy melyiket válassza. Ezen rengeteg sűrűjében található meg az új CXP Power Method Feeder.
A felsőbb kategóriás, minőségi, puha tokban érkező 3+3 tagból álló pálca megfelel a kor követelményeinek. Könnyen tisztítható parafa-eva kompozit nyéltag, IM10-es karbon bottest mely elég erőt és gerincet ad a távolabbi dobásokhoz. Ehhez segít még hozzá a nagyméretű 3 ponton rögzített döntött keverőgyűrű.
Minőségi puha tok és stramm pálca.
Egyszóval jellemezve: mindenes. Könnyen átlátható a méret és dobósúly tartománya hiszen a 360-as és 390-es hosszban is 1 és ugyan az a 60-120g lett meghatározva. Nem zavarodunk össze, elég a hosszt kiválasztani. A kisebb távokat horgászók, vagy alacsonyabb pecásoknak ott a rövidebb, a távolabb kacsingató vagy égi meszelőknek megfelelőbb a hosszabb variáns.
A végtelenbe és tovább…pedig ez csak a 360-as.
A 3 ponton rögzített döntött keverőgyűrű nagyban segíti a távolabbi dobásokat és csökkenti a rácsavarodás veszélyét.
A 3db különböző erősségű karbon rezgő tagok spiccgyűrűi 3 pontos rögzítésükkel tovább növelik a tartósságot. A lágyabb zöld, finom kapások idején ajánlott, erősségben követi a sárga, míg a piros a legerősebb. Ezzel lehet a legtávolabb repíteni a végszerelékünket.
Mindhárom rezgő végünk karbon!
A 3-as számok dominanciájának alávetve magam még 3 dolgot mindenképp meg kell említenem. Az egyik, hogy a nyéltag felett természetesen horog beakasztót is kapott az új Power Method Feeder bot. Ebben az esetben nem kell a keresgéléssel és ki-be hajtogatással foglalkoznunk, hiszen fix karika az, amivel dolgoznunk kell. Valamint márkán belül ennél a modellnél került előszőr szériagyártásba a lapított nyéltag, mely az esztétikus megjelenésen túl kényelmesebb alátámasztást ad fárasztás közben a karunknak.
Nem csak a szemnek, az alkarunknak is jóleső újdonság a lapított nyéltag.
A harmadik, számomra szintén pozitív tulajdonsága, a nyéltag részeként szolgáló felül tekerős orsótartó. Sokkal minőségibb és esztétikusabb, mint a hagyományos műanyag tekergetni valók.
Az orsótartó magával ragadó, innovatív és kényelmes.
Sokat nem kellett gondolkodnom, hogy milyen orsó illene legjobban a Power Method Feeder bothoz. Mivel már jól kipróbált darabja a repertoáromnak a PRO Power Method Feeder 6000-res orsó, egyértelmű volt, elsőnek ezzel a tekerővel illesztem össze. Tévedés ne essék, a 6000-res méretezés nem jelenti azt, hogy egy bumszli horgonynehezékkel van dolgunk. Az áttétele és 7+1 csapágya segít gyorsan, gond nélkül bevontatni a távoli szerelékünket. A fém dobján lévő szintén fém zsinórklipsz segít az ugyanazon távok pontos dobásában, valamint rövid fékútja a halak kirohanásakor ad nekünk gyors reagálásra lehetőséget.
Színben-méretben-tudásban a Power Method bothoz passzol.
A puding próbája az evés, és szerencsére jutott a kisebb, illetve nagyobb falatokból is. Ennek fényében mondhatom, hogy a leglágyabb spiccel kiválóan érzékelhetőek a finomabb kapások, a dévérek motoszkálását folyamatos jelzésértékkel látjuk ezen a rezgőn.
A keszegek is jól kergethetők vele.
Bár a keszegek is jól kergethetők vele, érezhető, hogy nem erre van kihegyezve. Igazi mivolta a bajszosoknál derül csak ki! A hal testtömege, a harciassága és farok úszó mérete nyilván nagyban befolyásolja, hogy mekkorára tippelünk míg tart a küzdelem. Találkoztam már egészen apró termetű, de hatalmas farokúszóval megáldott példánnyal, melynek súlya messze nem annyi volt, mint amilyen hatalmasnak gondoltam volna. Vagy épp pocakos lomha jószág is csalt mosolyt az arcomra, mert kisebbnek éreztem. Nos a CXP Method Feeder bottal a méret mostantól nem releváns. Olyan vizuális élményt kapunk, hogy elfelejtünk saccolgatni!
Amikor a partnál megindul…Ettől az akciótól tátva marad a száj.
A jól ismert ’’nem a méret a lényeg’’ közmondás helytáll, hisz a 2-3 kg-os fiatal pontyok kirohanásaira is kellően reagál, utánanyúl és visszahúzza felénk. Magabiztosak lehetünk, hogy a hal hamarosan a miénk lesz.
A telepített átlag méret is élménydús pecát jelent.
Nem hozza zavarba az sem amikor beugrik a sokak által várva várt pocakos tükrös. Teljes ívben, egészen a nyéltől dolgozva birkózik meg a termetes ellenféllel mindaddig míg megmerítjük.
Görbül a bot, ki tudja hol áll meg?!
Nem jön zavarba a pocakos tükrösöktől sem, aminek csak örülünk!
A Carp Expert egy kezes pálcát alkotott a Power Method Feeder néven. Igazán a pontyhorgászoknak kedvez. Erős és gerinces, jó dobó tulajdonsággal, kiváló fárasztási élménnyel. Nem veszünk el az adatrengetegben, mivel nincs tucatféle dobósúllyal gyártva, ezért mindig a megfelelő lesz nálunk, senki sem fog hibázni amikor erre esik a választása.
Heincz András
A fonott zsinór megjelenése kétségtelenül újabb távlatokat nyitott meg a horgászatban. Ezen belül is a legjelentősebb felhasználási terület a pergetés. Most ezt a kavalkádot mutatom be, és segítek eligazodni a fonott zsinórok erdejében. Manapság óriási a választék a fonott zsinórok terén Kezdésnek számoljunk azzal, hogy mikor ezeket a sorokat írom, már lehet a kiadás küszöbén áll egy új dolog, így mikorra megjelenik az írás, vagy éppen...
Maros. Már évek óta, amikor nem versenyre készülök, leginkább a Marosra járok horgászni. Kezdetben csak keszegekre feedereztem és próbáltam megfogni a beeső jobb halakat, amelyek között gyakran volt márna. Több volt a halvesztés, mint a siker. Kénytelen voltam belátni, célzottan kell horgászni, ha sikeres akarok lenni. A hagyományos élő csalis márnázást hamar elvetettem. A csonti elaprózta a halakat, a lóbogár, nadály, iszapgiliszta beszerzése és tárolása...
A közelmúltban több barátom és horgásztársam is megkeresett azzal a kérdéssel, hogy miként tudok rendszeresen nagytestű pontyokat zsákmányolni a Ráckevei (Soroksári)-Dunából. Többségük évek óta eredményesen vallatja az RSD vizeit, és számtalan fogással büszkélkedhet, de az igazi „nagy” fogás elkerüli őket, nem sikerül kapitális pontyot zsákmányolniuk. A kérdések hallatán válasz helyett a végszerelékeik utolsó 30 cm-rei, a horogelőkéik...
Még el sem kezdődött az ősz, de már alig találtam a helyemet, annyira vártam a csukás pergetéseket. Nem csak a csukák fokozódó étvágya, a számos Wizard újdonság tesztelése is izgalmakat, kihívást jelentett. A pergetőbotok, főként a régi-új ismerősök, „átöltöztetve”, már egy ideje jól bizonyítanak. Süllő és balinfogások után velük is a csukák következhetnek – gondoltam, biztos voltam benne, hogy a krokiknál is minden rendben lesz a botokkal....
Álmomban sem gondoltam volna, hogy a reménytelenül forró nyár az elmúlt 10 év legcsukásabb szeptemberét hozza nekem. Bevallom, nagyon sokat izzadtam addig a napig. Nemcsak a lábaimban, de a pergetőorsómban is megszaladt addigra a kilométer, hogy aztán jöhessen egy letaglózó, velőig ható flash. Egy hozzám közeli víztározó mély, tuskókkal, beszakadt stégekkel és magas nádfalakkal óvott szegletében bukkantam rá az óvatos csukákra. Persze nem...
Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez....