Rég volt már a 2014-es év amikor a Carp Expert kínálatában megjelent a Double Tip modell. 2 különböző horgászstílushoz, igazítva egy 3 librás bojlis taggal és egy heavy feeder toldóval, melyhez két erősségű spiccet kaptunk. A receptből egész finom végtermék sült ki, személy szerint bármely tavi pontyhorgászatom során kedvemre volt a bojlis, közepesen lágy összeállítás, a heavy feeder tag pedig a dunai horgászatoknál segített kellemes élményekhez. Elérkezett az ideje a frissítésnek, az aktuális trendnek és anyaghasználatnak megfelelően. Így nőte bele magát a MAX2-es modellcsaládba, mely jelzés értékkel bír a minőségi hovatartozás kapcsán.
Minekután párban használtam az elődszériás Double Tip botokat, nagyon kíváncsian vártam hogyan muzsikálnak az új pálcák. Egy 390-es duóval indultam útra, hogy mindenképpen lássam, hogyan alakulnak a tesztgörbék a 10+-os halak fárasztása közben. Az időpont adott volt, a helyszínen úszkáló pontyok szeretik a halibut kaját, ezért erre hajazva készültem, viszont a büfébe érkezve elszomorodva hallottam, hogy nem igen tapasztalható a megszokott dömping...elvétve jön egy-egy kapás. Érthető, dübörög a nyár, bőven 30 fok fölé kúszik minden nap a hőmérő és éjszaka sem csökken 27 fok alá. Nyilván nincs kifogás, így előkerültek a sláger magvas alapozásom legkedveltebb termékei is. Ezután kiderül, hogy melyik lesz eredményesebb.
Első gondolatként a halibut etetésre tettem volna a tétet. E tó lakói nagyon szeretik.
A sokat bizonyított CXP magvak és Benzar Pellet, ma ’’tartalékosként’’ érkeztek.
A 390-es MAX2 Double Tip pálcák a kellő újításokat követően igen megnyerő köntöst öltve kerültek forgalomba. A nyéltagon végig futó karbon minta minden iparág termékén jól mutat és ez itt sincs másként.
A karbonmintás nyéltag egy kategóriával magasabbra mutat.
A speciálisan kialakított orsótartó még jobban ’’marokra áll’’ - sokkal ergonomikusabb, mint elődje. Fárasztás és kitekerés közben kényelmes tartást biztosít és még jobban kitűnik a megszokott nyéltagok között.
Az új markolattal sokkal ergonomikusabb, a Max2 Long Cast orsóval pedig jó párost alkotnak!
A gyűrűk is megkapták a jelenleg előszeretettel használt, dobást segítő, döntött fejlesztéseket. Az első keverő gyűrű 3 talpas, melyek szárai pontosan terelik a zsinórt, elkerülve a csavarodást-rátekeredést és elősegítik a távolabbi dobásokat. A további gyűrűk 2 talpat kaptak, szintén dobást segítő, döntött szögben.
Az első keverőgyűrű szárai pontosan vezetik a zsinórt, elkerülve a csavarodást és segítve a távolabbi dobásokat.
A zárókupak az elődhöz hasonlóan megkapta a minőséget jelképező fém, Carp Expert halas logót.
A rövid pecán nem lehet sokat pepecselni, ki kell használni minden percet, hogy növeljük esélyeinket. Viszont egy radarkép jó, ha van, hát hajrá…elképesztő ürességet és 26 fokos vizet látni a műszer kijelzőjén. Tyű ebből mi lesz, úgy tűnik cserkelni kell a halakat.
A CXP MAX2 Double Tip 390-es botok, Pro Chain swingerekkel bevetve, a MAX1 kapásjelzőkön várják, hogy akcióba léphessenek.
Első körben a nádfal és egy nádsziget lett kiválasztva melyet néhány órás várakozás követett. De mire a már felkelt nap sugaraitól teljesen elpilledve ültünk volna, a magvas etetés elfüstölt és megkezdődött a küzdelem. A vizet alig-alig figyeltem, úgy lekötött a bot látványa ahogy dolgozik, átveszi a nagyobb kirohanások fáradalmait a kezemből és dolgozza kifele a halat felém.
A Max2 Double Tip méltó utódként nyerhet teret az üzletek polcain. A távoli fárasztásnál is szépen látszik, hogy némán dolgozik helyettünk.
Ez a görbe, ami megunhatatlan.
A közeli kitöréseket is hibátlanul reagálja, a hal után nyúl, majd visszahúzza!
Az öröm leplezetlenül kiült az arcomra, hiszen első halként dolgoztatott meg és 10kg felettinek bizonyult. Nem volt teljesen hibátlan, némi pikkelyhiány található az oldalán, de ez számomra nem mérvadó. Viszont ő lesz a mérce, hogy a kisebb-nagyobb példányokkal miket tapasztalok majd a bot kapcsán. Sokat nem kellett várni, ismét a CXP Magvas etetés húzta magához a következő jelentkezőt.
Első 10+-os fogás a tikkasztó időben, az örömöm leplezetlen.
A CXP Neo Carp Handle rakós változata is mindig jó szolgálatot tesz úgy a csónakból, mint most a stégen is.
Az egyedsúly gyarapodott ez már 13kg-ot súrolta. Csodaszép pikkelyes.
Említettem, hogy a csekélyke idő miatt sietősre fogtam a szerkók bevetését, melyben segítségemre voltak a Carp Expert Smart Leadcore Leaderjei. Ezeket a 3db-os kiszerelésben készen kapható 75 centis előkéket csak ’’felhurkolom’’ a zsinórra és mehet a végére a horogelőke. Egyszerű és nagyszerű mert a legkülönfélébb módszerekhez is megtaláljuk a megfelelőt.
A CXP Smart Leadcore Leader lerövidíti a szereléssel töltött időt.
Ezután jött a déli nagy csendes pihenő. Rekkenő hőség, és néma csend. Horogelőke csere, lebegtetés, zigelés, helyváltoztatások, de kapást nem sikerült kicsikarni. Ebben a kapástalan nagy melegben a folyadékon túl 3 alapvető dolog szükséges: kényelmes szék, sapka, és ernyő. Nekem ebből a szék és sapka az új szortimentből jutott, és elmondhatom, hogy a testalkatomhoz a Comfort Camou szék teljesen jól passzol. A sapka jó részt fehér így szinte taszítja a nap sugarait, ezért nem csak dizájnos, de komfortos viselet is jelent. Az ernyőm ugyan még az előző szériából van, de ebből is látszik, hogy a sokéves használat mellett még mindig helyt áll amikor szükség van rá (pedig volt már mellette pár másik, amelyek kapituláltak).
A kapástalan rekkenő hőség alapfelszerelése, hogy ne kapjunk hűgutát.
Addig-addig ment a variálás, csali cserélgetés amíg elérkezett a várva várt hatás, úgy 3 óra magasságában. A TigAir Nut csalik fokhagymás változatát füzérre fűztem. Ezzel jött az áttörés és szép füstölős kapás hozta képbe a délibábok közt mélázó tekintetem.
Fokhagymás TigAir Nut füzérrel a nyári nagy melegben.
Érdekes, hogy ennek is volt pikkelyhiba az oldalán, csak valamivel előrébb.
A 12 kg-ot éppen csak súrolta, de még mindig van remény, a nap nem ért véget. Ekkor azt mondtam, ha sikerülne még lépre csalni akár egyet is, azzal biztosan vízbe merülök. A kijelentést követő fél órán belül újabb folytonos csipogással jelzett a MAX1-es kapásjelző. Egészen a nád tövétől húzta el a kisbarátom, de nem éreztem nagy ellenállást. Vidáman ki is ültem a stég szélére és onnan terelgettem magam elé.
Stég szélén lábat lengetve, gondtalanul, mintha nyári szünet lenne.
Egészen meglepő volt látni, hogy új szereplő lépett az utolsó felvonásba, egy süldő amur képében. Visszajött az öröm, mint amit az első hal érkezése okozott, hiszen elég ritkán sikerül találkoznom a régmúltban kedvencemnek titulált fajtával.
7 kg-os süldő amur meg sem kottyant a MAX2 szettnek.
Pontosan egy éve, hogy nem fogtam, ezért nagy volt az öröm.
Az igért vízbe mártózás, de szabályosan kilőtt a kezeim közül.
Innentől fogva inkább már csak az összegzésen kellett gondolkodni, mert délután több kapás nem érkezett, nekünk pedig pakolni kellett. Viszont értékes tapasztalatokkal gazdagodtam a 390-es Max2 Double Tip kapcsán. Az egyik, hogy a 3 libra ellenére kellően feszes, a 80 grammos ólom és tömött pva háló könnyedén dobható vele. Nem recseg, nem ropog. A másik a fárasztás élménye, ahogy a hal után nyúl, és az erő, ami benne rejlik. Véleményem szerint a Double Tip méltó utódjaként kerülhetett ki a boltok polcaira.
Heincz András
Az őszi első hidegek után érdemes a csukás pergető botokat leporolni, így tettünk mi is Lukácsi Bélával, és a lehűlő vizű Tisza tó csukáit vettük üldözőbe az Abádi-medencében, ahol a szebbnél szebb sügérek és balinok mellett, bizony, az akár méteres csukáknak is meghozza az étvágyát a közelgő télies időjárás! A kora reggeli órákban már az Abádszalóki strand fogadott minket, egy gyönyörű napfelkeltével és bár hideg, de csendes...
A Wizard újdonságok megjelenése szempontjából még egyik szezon sem volt olyan gazdag, mint a mostani. 2024 ontotta magából az újabbnál újabb, s gyorsan hozzáteszem, a jobbnál jobb pergető botokat, orsókat és persze a zsinórokat. A Wizardnál már megszokhattuk az elmúlt évekből, hogy cseppet sem drága, bárki által elérhető, mégis egy megbízható, dinamikusan fejlődő márkát tarthatnak a kezükben a vásárlók. A tavalyi esztendőben debütált Edge sikerszéria...
A felejthetetlen bulgáriai method vb után egy hét volt mindösszesen arra, hogy fejben és mindenhogyan felkészüljek az idei egyéni method döntőre, melyet egy többé-kevésbé ismeretlen és új pályán, a maconkai 2-es versenypályán rendeztek. Sőt, a döntő előtti vasárnap még volt egy befejezendő “ügyem” Törökbálinton, ahol az év legjobb dévéres pecájával tudtam végül egy többfordulós sorozatot megnyerni… Aztán a másnap reggel már Maconkán talált...
Monitorom derengése, mint távoli jelzőfény figyelmeztet az előttem álló feladatokra, de tekintetem újra és újra az íróasztalomon lévő serlegekre téved. Képtelen vagyok koncentrálni, annyi új élmény, felejthetetlen pillanat, és egy újonnan megismert közösséghez való tartozás felemelő érzése kavarog bennem. Az elmúlt hétvége, a 2. MOL horgászverseny emlékképei. Úgy hozta az élet, hogy a MOL-csoporthoz tartozó MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.-nél...
A Tisza az egész életem végig kiséri mai napig. Gyerekként a folyón tanultam meg horgászni, és annak kikötőjében, a hétvégi bulik előtt a szegedi rakpart ikonikus gyülekező hely volt, de egy találkozásnak is remek állomás. A munka helyem is ennek a folyónak a partján van: egy tradicionális halászcsárda. Az egyik kedvenc horgászvizem. Előre le szeretném szögezni, hogy nem tartom magam nagy rablóhalas horgásznak. Szeretek beülni a csónakomba és kevés...
A Carp Expert Double Tip botok sokoldalúságuknak, és az általuk kínált lehetőségek végtelen tárházának köszönhetően lettek rendkívül népszerűek a horgászok körében, és váltak tulajdonképpen a szortiment egyik legkedveltebb pálcájává. Ezt a sokoldaúságot magam is tapasztaltam az újragondolt Max2 Double Tip botokkal, hiszen egyik nap még hosszúelőkével, 75g-os alagútkosárral keszegeztem, két nap múlva pedig egy másik folyószakaszon a töklevélben...