Egy pörgős keszeghorgászatnál, beeső ezüstkárászokkal, kevés izgalmasabb dolog van egy feeder horgász számára, úgy hiszem. Szerencsére hazánk bővelkedik olyan vizekben, amelyek ideális helyszínei lehetnek egy ilyen pecának, elég csak a nagy kiterjedésű állóvizeink valamelyikére gondolni, de természetesen egy sor intenzíven telepített tó is szóba jöhet. Persze, a mozgalmas horgászat nem jön magától, fontos, hogy megfelelően felkészüljünk és egy jól megválasztott etetőanyaggal vegyük üldözőbe célhalainkat. Ebben az írásban egy, a legapróbb részletekig bemutatott receptet ismertetek, amely számomra kézenfekvő választás, ha szeretnék igazán sok halat fogni!
Lássuk!
A recept nem bonyolult, de minden alkotóelem fontos szerepet játszik és (szerintem) kihagyhatatlan!
A Panettone Black kaja kimondottan az ezüstkárászok kedvéért kerül a keverékbe. Fekete színű, kellemes aromájú, valódi „kárászmágnes" keverék ez!
A Verseny Speciál etetőanyag egy mindenes keszeges kaja, amely oly sokszor bizonyított már, nemcsak a hétköznapi, hanem a versenyszerű horgászatok során is.
Mindkettő közepes szemcseméretű, csupa minőségi összetevőt tartalmazó keverék, melyek elegye kellően sötét színű ahhoz, hogy a keszegfélék és az óvatos kárászok megfogásában is segítségünkre legyen.
Némi aroma is kerül a keverékbe, amely csoki-narancsos Bait Booster. Ez, ízét tekintve, maximálisan igazodik a száraz etetőanyagok által meghatározott vonalhoz.
Nem kell belőle sok, félflakonnyi bőven elegendő a 2 kg etetőanyaghoz!
Az első nedvesítés során keverhetjük nyugodtan ragacsosabbra a megszokottól, hiszen a későbbiekben hozzá kerülő agyag sokat szárít majd a kaján!
Amíg pihen, tömörítsük a dézsában, hiszen így minden szemcse megfelelően át tud nedvesedni!
15 perc elteltével rostáljuk le egy 4-5 mm lyukbőségű rostán!
Félidőnél járunk, már ami a műveleteket illeti. A kaja már most is használatra kész, de kerül még bele két fontos összetevő.
A 2 kg agyagot a kész, megnedvesített etetőanyagra törjük rá egy 3 mm-es rosta segítségével!
Még 1-2 dl víz hozzáadását követően jöhet az angolmorzsa, amely a termetesebb példányok számára is oly kedves falat!
Én keszeg-, illetve kárászhorgászat esetén egyértelműen a piros színt preferálom.
Két marékkal bőven elegendő!
Készen vagyunk!
Természetesen némi élő csalira is szükségünk lesz a halfogáshoz. Ez egy hétköznapi horgászat során csonti, pinki és giliszta, versenykörülmények között pedig általában a szúnyoglárva is képbe kerül.
A csali szintén valamilyen lárva vagy nyű legyen. Amennyiben nincsen kéznél elegendő, úgy bátran nyúljunk a Jelly csaliimitációkhoz, melyek fogósságukat tekintve alig maradnak el az igazitól!
Ez az etetőanyag a keszegfélék számára rendkívül vonzó!
Ha lakják kárászok a meghorgászott vizet, szinte biztos, hogy belőlük is szép számmal fogunk majd!
Egy ilyen szép példánnyal már lehet birkózni, pláne finom végszerelék esetén.
Idén beneveztem a Szücsi-völgy tóra, egy kétfordulós horgászversenyre. Biztosan sokan láttátok már azt a videót, amelyben Szabó Bence rengeteg óriás dévérkeszeget fogott ezen a vízen. Emiatt a verseny fő célja az volt, hogy megfogjam életem dévérkeszegét, a jó eredmény elérése csak másodlagos volt. Az első fordulóra, március 16. napján került sor. Mivel a víz teljesen ismeretlen volt számomra – annyit tudtam róla, hogy nagyon nagy...
Az első katlovi délutánunk és éjszakánk tapasztalatai és történései alapján kijelenthettük, hogy a mostani túránkat nem az éjszakai kapások fogják uralni. A pontyok aktivitása a nappali órákra esett, végig ez is volt a jellemző - s itt jegyezném meg gyorsan - hogy a tavalyi túránk során viszont csak és kivételesen az éjszakai órák voltak eredményesek, nappal lehetetlen volt kapást kicsikarni. Ritka pillanatok egyike, amikor elállt az eső,...
Újra itt a kis folyók horgászainak böjti időszaka, ugyanis április 15-én megkezdődött a fejes domolykó fajlagos tilalmi ideje. Ilyenkor mindig visszatekintek a horgászatokra és egyfajta összefoglalót készítek (eddig csak fejben, most írásban is), hogy hogyan sikerült a szezon első fele. Nem kertelek, horgász pályafutásom egyik legrosszabb időszaka volt ez halfogás szempontjából, aminek lehetséges okait próbálom fejtegetni ebben az írásban. De ne aggódj Kedves...
Idei katlovi pontyos túránk dátuma az esztendő legcsapadékosabb hetére esett. Ez a szeptemberi hét tényleg a monszunról, és szerencsére azért a pontyokról is szólt, bár ez utóbbiról nem voltunk teljesen meggyőződve, amikor a végig zuhogó esőben, szinte télies sötétséget idéző vastag felhőtakaró alatt utazva falta fel kis csapatunk a Prága felé vezető 500 kilométert. Négy fős társaságunk a katlovi pontyparadicsom egyes számú állását...
A Carp Expert eddigi kiváló ár-érték aránnyal kínált Uni Match botját már éppen elegen használthatták a megelégedett pontyhorgászok, így eljött az ideje, hogy a boltok polcain valami újra leljenek a kíváncsi szemek. A MAX széria szortimentje kiszélesedett, egyúttal megszületett a MAX 2 Match bot, mely a jól ismert és összetéveszthetetlen köntöst öltötte magára. Mivel az eddig - a kínálatból kikerült - Uni Match botot használva próbálhattam ki a...
Március elején téli alacsony vízállásban, majd a hónap végén már áradó vízben kellett keresni, megfogni a tiszai harcsákat. A kisvizes peca nagyon nem volt egyszerű, így nagyon örültem, hogy az áradó Tisza, mint annyiszor már, a segítségemre sietett. A tavaszi, zavarosodó, melegedő, áradó víz kimozdítja téli tartózkodó helyeikről a halakat, így a harcsákat is, éppen ezért, ha szorgalmasan keresgélünk, előbb-utóbb összefutunk velük. A...